Pokojové rostliny, které pohlcují toxiny a čistí vzduch

Nezbavujte se nežádoucích látek v ovzduší vašeho domova pomocí drahých technologií a syntetických přípravků. Postačí jedna jediná věc – správný výběr pokojových rostlin.

Rostliny v interiéru mají kromě neodmyslitelné estetické funkce i tu praktickou. Díky procesu fotosyntézy vytvářejí kyslík a okolní prostředí zbavují nežádoucích látek, jakými jsou různé nečistoty, prach, či škodlivé toxiny z čisticích prostředků, laků a barev, které nás denně obklopují. Je potvrzeno, že některé „pokojovky“ dokáží pohltit až 90% těchto nečistot. Podívejte se, které mezi ně patří:

Ledviník vznešený

 Tato nenáročná rostlina je pokojovou kapradin, která potřebuje dostatek vlhkosti a bude se jí dařit i na tmavším místě bytu. Efektivně odstraňuje nevhodné látky nacházející se v čisticích prostředcích a textiliích – xylen, toluen nebo formaldehyd.

Anthurium

Další rostlina, která váš šikovně zbaví nečistot ze silných čisticích prostředků (například na dlaždice) je Anthurium. V současné době je velmi populárním doplňkem interiérů a navíc kvete krásnými velkými květy.

Bambus

Bambus, který mnozí pěstují, přirozeně zvlhčuje ovzduší místnosti, ve které se nachází a navíc v ní ničí částečky formaldehydu. Je to velmi populární rostlinka, vhodná i pro ty, kteří vyznávají životní styl Feng Shui. Bambus je podle této filozofie rostlinou prosperity.

Gerbera

I když je gerbera krásným květem, který často v kyticích nosíme jako dary našim blízkým, stojí za zvážení, zda jednu nevyšaduje i do květináče u vás doma. S určitostí to ocení domácnosti, kde se kouří, protože tato rostlinka aktivně odstraňuje z ovzduší benzen, oxid uhličitý a během noci vytváří kyslík, který se postará o to, že se vyspíte do růžova.

Aloe vera

O kouzelných účincích aloe vera se ví již několik století, avšak kromě úžasných výsledků v oblasti kosmetických přípravků a medicín osvěží i vzduch. Kromě tvorby kyslíku, odstraňuje škodlivý oxid uhličitý, oxid uhelnatý, či formaldehyd.

2