Obklady – stylové, praktické a moderní

Fasády domů nemusí být pokryty jen omítkou. Originální podobu jim dají  kvalitní venkovní obklady. A nejen jim. Koupelny, toalety a kuchyně si také nedokážeme představit bez kvalitních obkladů, které však své uplatnění nalézají i na schodištích, v chodbách a stále častěji v obytných místnostech. Dávno už se ale nejedná jen o keramické kachlíčky.

V nabídce prodejců  najdete jak keramické obklady v různých velikostech, tak i obklady z imitace kamene či  dřeva, z mramoru a dalších typů kamene, betonu, nebo obklady s metalickým leskem. Obrovský výběr je i ve tvarech, formátech a barvách. I když u obkladů můžete využít dominantní barvy, například červenou či petrolejovou, je dobré je neutralizovat tlumenějšími odstíny. Příliš výrazná barva se často rychle okouká, ale v kombinaci s kontrastní béžovou, bílou a či šedou bude výrazným, ale nikoli dominantním prvkem. Kachlíky, mozaiky, velkoformátové desky – stačí si jen vybrat.Díky produktovým řadám známých značek můžete vytvořit jednotný interiér se stejným, nebo kompatibilním vzhledem obkladů na stěnách a dlažby na podlaze. Anebo naopak vytvořit místnost plnou protikladných designových prvků.

Obklady z imitace dřeva

I když se jedná o keramický obklad, vypadá přesně jako dřevo, dokonce věrně napodobuje nerovnosti. Obklady z imitace dřeva působí hřejivým dojmem a dodávají interiérům poklidnou domáckou atmosféru. Obklady se dají použít i na podlahu místo dlažby. Vznikne tak místnost v „dřevěném“ stylu. Nebo je můžete kombinovat s obklady z jiných materiálů pro zajímavý kontrast. Vybrat si můžete v produktových řadách Atlas Concorde NID a Atlas Concorde AXI.

3D obklady

Populární jsou také trojrozměrné neboli 3D obklady, nejčastěji s geometrickými tvary, nebo také s přírodními motivy vln, písečných dun, vloček či květin. Jsou atraktivní nejen na pohled, ale i na dotek a skvěle se hodí do moderních interiérů. Se změnami světla se mění i stíny a stěny pokryté trojrozměrným obkladem tak doslova ožívají. Vynikne to zejména, jsou-li tyto podklady použity na velké plochy stěn. Skvěle vyniknou v klasické bílé barvě, ale vyrábějí se i v odstínech béžové, šedé, modré, hnědé či černé. Kromě již zmíněných 3D imitací dřeva jsou v nabídce produktové řady Atlas Concorde 3D Wall, Arkshade, Brave a Arbor.

Venkovní obklady

Nejen fasády, které díky fasádním obkladům výborně vypadají dlouhou dobu, odolávají vlivům počasí a jsou barevně stále, ale také tzv. prodloužené obytné prostory zdobí krásné venkovní obklady. Jedná se o terasy, balkony, zahradní kuchyně, nebo okolí bazénů. Skládaný obklad Wallstone vytvoří dokonalý dojem mozaiky složené z menších kamenů a vyrábí se v různých barevných provedeních. Stěny pokryté těmito obklady jsou nejen chráněné, ale také výborně vypadají.