Rady a tipy: jak si vybrat dlažbu do zahrady a na co nezapomenout

Jaro je tím pravým obdobím na změny ve vaší zahradě. Úprava okolí domu a zahrady je náročný úkol, na kterou je třeba se předem připravit. Na co byste neměli zapomenout při výběru nové dlažby?

Široký výběr materiálů na trhu otevírá cestu kreativitě. Mezi rozmanitých povrchových úprav si můžete vybrat i několik druhů a pak je vhodně kombinovat. Stále oblíbená je klasická dlažba, přímočará as rovným povrchem, nebo dlažba se vzhledem přírodního kamene či dřeva.

Stylově a vkusně

Sortiment barev, povrchů nebo zpracování dlažby je nesmírně bohatý. „Zákazníci se při výběru dlažby často zaměřují na elegantní, přírodní vzhled, ale neméně důležitá je i barevnost. Ta může ladit s fasádou domu, ale i kontrastovat, v závislosti na vkusu majitele,“ říká Aneta Neuschelová ze společnosti Premacy .

Efektivita a účelnost

Zkuste si předem určit priority, jako například potřeba parkovacího místa či vytvoření přístupu ke dveřím a terase. Je dobré si odpovědět na otázku, jaký účel má vaše zahrada splňovat – li mít dostatek prostoru na domácí zahrádkaření nebo jen příjemné místo vhodné pro relaxaci a odpočinek?

Cena úměrná kvalitě

Šetřete pouze v záležitostech, které neovlivní vzhled a kvalitu dlažby. Vytipujte si více druhů, které finančně vyhovují vašim nárokům. Ověřte si jejich kvalitu i povrchový materiál a na závěr si vyberte tu, která vyhovuje vašemu vkusu a rozpočtu co nejlépe. Spolehněte se na produkty kvalitních domácích výrobců – jejich dlažby ověřil čas, je dostupná v případě potřeby řešit problémy oceníte snadnou komunikaci se slovenskými firmami.

Ekologická dlažba

Ekologické dlažby už nejsou jen hudbou budoucnosti. Například společnost Premacy nabízí systémy ekologických dlažeb, díky kterým se vám příroda poděkuje. EKOEFEKT spočívá zejména v tom, že je zajištěn odtok povrchové vody, a to speciálním tvarem jednotlivých dlaždic. Tak se vytvoří tzv. průsakové otvory. Voda se odvádí do kanálků prostřednictvím patentovaných vnějších výstupků. Co to pro vás znamená? Už žádné kaluže, protože otvory odvádějí vodu do kanálků, které ji propouštějí do podkladové vrstvy zeminy.

Náš tip

Čisté geometrické tvary, lineární směrování, atraktivní barevné odstíny. Moderní dlažby Cassette a City jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jsou odolné, snadno se ukládají a lze po nich i jezdit osobním autem. Vybrat si můžete z kompletních sestav s předem vytvořeným vzorem. Obě dlažby mají univerzální využití, nezatíží vám peněženku a oživí vaši zahradu. Novinkou je barva jura hnědá, kterou si můžete vybrat při obou dlažbách Cassette i City.