Vysejte řeřichu na obyčejný kousek vaty

Jednoduché a rychlé! Takové bude vaše zimní zahrádkaření se řeřichou. Nechte se přesvědčit a dopřejte si zdravou pochoutku.

Řeřicha (Lepidium sativum) je úžasně nenáročná rostlinka, která pro své blaho potřebuje jen světlo a vodu. Za těchto podmínek vám dopřává výhonky s mírně pikantní chutí, které jsou doslova nabité vitaminy – A, B1, B3, B6, C, E i K i minerály – draslík, sodík, vápník, fosfor, železo či jód.

Jak na to?

Postup je naprosto nenáročný a zvládne ho každý. Stačí, když na talířek či do nějaké nádobky dáte kousek vaty. Vatu navlhčete vodou a vysejte na ni semínka řeřichy. Talířek s vatou dejte na světlé místo – ideální k oknu. Vatu udržujte vždy vlhkou. Nejlépe se rosí pomocí rozprašovače.

Už za tři až čtyři dny můžete očekávat úrodu řeřichový lístečků. Ty odstřihněte a dejte si je například na chlebíček s oblíbenou pomazánkou nebo do salátu. Pokud řeřichu spotřebujete, můžete si jednoduše vysít další.

Zapojte i děti

Pěstování řeřichy je ideální i pro děti, které jsou často netrpělivé, aby čekali na výsledky. Při řeřiše to však nehrozí.

Výborná pro zdraví

Tato drobná rostlinka plná vitamínů je vynikající pro podporu metabolismu. Pročišťuje krev, zbavuje tělo toxinů a prospívá i pokožce.