Je lepší bílá kuchyň nebo dřevěná?

Zhruba polovina prodaných kuchyňských linek je bílá.Druhou necelou polovinu tvoří linky v různých odstínech dřeva a jen maličko kuchyní má jinou barvu.

Pokud se neumíte rozhodnout, jaká kuchyňská linka bude nejlepší do vaší kuchyně, můžete zvážit další alternativu – nevolit jedno nebo druhé, ale dopřát si obojí.

Kombinace dřevo + bílá na kuchyňské lince přitom vypadá stejně zajímavě v moderní, jakož i mírné retro kuchyni. Všechny tři ukázky pocházejí z rodinných domů s poměrně velkorysou rozlohou. Kuchyně jsou otevřené, ale princip bude stejně dobře fungovat i v malém bytě, případně v uzavřené kuchyni. V ní by však stála za zvážení ještě jedna úprava – pro nejlepší efekt by stěny měly být bílé, aby prostor vypadal odlehčeně.

Z pohledu trvanlivosti, jsou samozřejmě nejlepší kuchyňské linky a skříňky z masivního dřeva. A právě v tom mohou mít malé byty na vrch – v malé kuchyni stačí krátká linka, která tím pádem nevyjde mnoho. Masivní dřevo, zvlášť pokud nemá agresivní povrchovou úpravu, má navíc antibakteriální a antiseptické vlastnosti. V této oblasti se na prvních příčkách drží hlavně tradiční dřeviny jako borovice, smrk nebo dub.
Navíc, pokud se dřevo zkombinuje s jinými materiály v bílé barvě, je možné, že kuchyňská linka nevyjde na velké peníze.