Terasová prkna WPC a jejich výhody

Plánujete výstavbu venkovní terasy u vaší chaty či rodinnému domu? V takovém případě byste si měli nejprve vybrat kvalitní terasová prkna. Jednou z variant nabízených na trhu mohou být dřevoplastová prkna WPC. Výhodou je nejen pěkný vzhled a struktura, ale také odolnost proti vodě a náhlým změnám venkovních teplot. Pojďme se v následujícím článku zaměřit na to, co dřevoplastová prkna jsou, jaké jsou jejich typy a výhody.  

Co jsou dřevoplastová prkna WPC?

Dřevoplastová prkna neboli WPC (wood-plastic composite) jsou vyrobeny ze dřeva a polymeru. Tyto materiály se mohou kombinovat v různém poměru. Nejpoužívanější poměr mezi prodejci je poměr 1:1. Kombinací těchto dvou materiálů vznikne velmi pevný materiál, který díky pokročilým technologiím nabízí skvělé možnosti. Z tohoto důvodu se tyto prkna používají právě na venkovní terasy, u kterých je důležitá odolnost, funkčnost a design.

Jsou lepší plná nebo dutá terasová prkna?

Na současném trhu existují dva typy terasových prken WPC. Jedná se o prkna plná nebo dutá. Plná terasová prkna jsou vyrobeny z masivního WPC materiálů neobsahující žádné vnitřní otvory. Používají se především na veřejných prostranstvích, kde dochází k většímu zatěžování. Druhým typem jsou dutá terasová prkna, která mají profil opatřený otvory s různými tvary. Jejich využití je zejména na soukromých plochách, kde nedochází k vysoké zátěži.

Jaké jsou výhody dřevoplastových terasových prken?

WPC prkna v sobě ukrývají mnoho výhody. Disponují především svou odolností. Odolávají nejen dešti, ale také sněhu, mrazu a UV záření. Wood-plastic mají protiskluzový povrch, takže jsou bezpečné i pro vaše ratolesti. Další výhodou je snadná údržba. Terasová dřevoplastová prkna se nemusí olejovat ani nijak impregnovat.

Doporučujeme : Terasy WoodPlastic

Kvalitní český výrobce WPC-Woodplastic a.s. přichází s unikátním materiálem, který přináší oproti běžným dřevěným terasám spoustu výhod – snadnou údržbu, absence třísek, odolnost a stálost a samozřejmě také ohleduplnost k životnímu prostředí.

  • Výrobek vyrobený v České republice s americkou licencí Strandex
  • Záruka až 25 let
  • Protiskluzový povrch, který je bez třísek
  • Dokonalá imitace dřeva
  • Snadný úklid a žádné natírání
  • 100% recyklovatelnost

Terasové prkno GardenDeck Pískově žlutá

Terasové prkno GardenDeck Přírodně hnědá

Terasové prkno GardenDeck Grafitová

Terasové prkno GardenDeck Ocelově šedá