Jednoduché triky na pohodu v ložnici

Ložnice by měla být určitě o něco osobnějším prostorem jako například obývací pokoj. Je to malá svatyně našich snů, a proto je základem ji vybavit tak, aby bylo radostí se do ní budit.

Svět za čelem postele

Je obvykle vybaven poličkou, nebo obrazem. Přitom jde o dominantní stěnu, která je jako stvořená, abyste jí mohli vtisknout svou vlastní pečeť. Můžete klidně vsadit na něco tmavého. Tapetu, malbu, nebo texturu z luxusních omítek, nebo tkaniny. Díky tomu do značné míry změníte vyzařování ložnice ve váš prospěch. Získáte tak i místo, kde může být váš oblíbený portrét, vzpomínky z dovolené na fotoplátně, nebo třeba designový kousek umění. Čím osobitější, tím lépe.

Osobitost vynikne v prostoru

Je to ložnice. Praktický prostor, kde je třeba v prvé řadě mnoho věcí uskladnit, ale i tak se soustřeďujte na to, aby zůstala v místnosti vzdušnost. Individualismus nejlépe vynikne, pokud má kde. To znamená, že křeslo oblíbené barvy na relaxační čtení před spaním musí mít kolem sebe dostatek prostoru.

Květiny, ale ne mnoho

V noci dýchají kyslík jako lidé a proto není dvakrát správné zásobit se zelení při spánku. No výjimku tvoří bromélie, sukulenty, nebo orchideje. Ty vzduch „nevydýchají“. Vědí dodat ložnici osobitý vzhled, pokud je správně naaranžujete a uspořádáte. Ranní rozhovor s květy není nic, co by patřilo na psychiatrii, ale uvidíte, jak uvolní duši a naladí na pěkné dny.

Světlo

Představa je, abychom ho měli v noci co nejméně, ale krásný lustr je přesně to, co vám dodá pocit, že jste si ložnici zařídili podle vlastního vkusu. Bez toho, abyste museli mít nábytek na míru, umí lustr různých tvarů i provedení vytvořit krásu kolem vás. Může naplnit vaši zálibu v hranatých tvarech, v abstraktním ztvárnění, či jednoduchosti, které je také v kurzu.

Barevné ladění

Kde jinde je vhodné namíchat si barvy přesně podle sebe, ne-li v ložnici? Nebudou sem chodit žádní hosté, nebudete v ní vítat návštěvy. Barevné odstíny si vyberte přesně podle představ. Obvykle stačí v oblíbených barvách naladit jednu stěnu, postel, případně koberec, nebo komodu. Ostatní nechte v barvách světlejších, aby vynikly pěkné kontrasty. Při otázce jakou barvu do ložnice by měla jednoznačně zvítězit odpověď: „Vaše oblíbená“.

2673511