Tip do zahrady

Plánujete během slunečních víkendů pomalu formovat vaši krásnou zahradu tak, abyste z ní v létě už jen těšili? Dnes pro vás máme pár voňavých tipů.

Ať už máte rádi nespoutanou volnost lučních květů nebo máte rádi zahradu jasně vyselektovanou  , určitě se už zamýšlíte nad tím, jak bude vypadat letos. Plán vysazování si třeba podobně naplánovat a kromě osvědčených rostlin z času na čas vyzkoušet i něco nového, voňavé. Dnes vám přinášíme 5 úžasně aromatických rostlin, které vaši krásnou zahradu pozvednou na novou úroveň.

Nafialovělá láska

Omamnou vůni do vaší zahrady přinesete díky vysazení rostlinky zvané fiala. Ta pochází z oblasti tropických Kanárských ostrovů, což znamená, že při jejím výsadbě (duben / květen) její ve vaší zahradě hledejte pořádně slunné místo a dbejte na kvalitní zálivku i během dní bez deště. Fiala se vám odvděčí bohatými květy v zářivých či pastelových barvách během letních měsíců a protože je jídla, můžete jí ozdobit i svoje saláty či chlebíčky. Po seříznutí vydrží krásná ve váze i dva týdny!

Motýlí keř

Tento kouzelný název nese rostlina komule Davidova. Krásné bohaté květy totiž lákají všechny motýly z okolí a proto kromě působivé vůně, kterou osvěží vaši zahradu, se můžete těšit také na dokonalé přírodní představení. Komule výborně snáší déle suchá i extrémně horka a dokáže se vyrovnat is komplikovanou městskou klimatem.

Sněhobílá královna

Květ roku 2009, tzv. sněhobílá královna, je více známá jako lobulária (nebo lépe řečeno, jeden z jejích druhů). Po celou dobu svého kvetení kolem sebe šíří slaďoučkou vůni připomínající med, a to pořádně dlouho. Kvete totiž již od dubna až do prvních mrazů. Této drobné rostlince svědčí přímé slunce nebo polostín, ale třeba se starat o její vláhu, protože sucho nemusí přežít.

Oblíbená trvalka

Mezi u nás velmi oblíbené, krásné a navíc aromatické rostliny patří také Flox. Tento jednoduchý název ukrývá drobné kvítky v bohaté barevné škále, které rozzáří jednoduchou moderní i venkovskou zahradu a omamně voní. Flox potřebuje neutrální půdu a kvůli mělkému kořenovému systému i častější zálivku. Dokonale vynikne například při vysokých pivoňka nebo zvonkových květech a také v skalkách.

Královna jara

O tom, jak pěstovat krásnou pivoňku jsme psali nedávno  .  Ještě prozradíme, že tento velký, bohatý, plný květ neuvěřitelně voní a neztratí se v žádné zahradě či kytici.