Zátěžové PVC podlahy Gerflor DESIGN TIME Contract

PVC podlahy jsou vhodné jak do bytových, tak i komerčních prostor. Díky dnešním technologiím je můžete umístit i do místností v domácnosti, kde jsou velké nároky na odolnost proti vlhkosti (koupelny, kuchyně, apod.). Stejně tak najdou své uplatnění ve více náročných objektech.

Společnost Gerflor je uznávaným odborníkem na podlahové krytiny  a jako výrobce PVC a vinylových podlah má zastoupení ve více než 100 zemích světa. I přesto, že jejich produkty dokáží vyhovět i těm nejnáročnějším zákazníkům, stále se jedná o ekologickou výrobu.  Ve všech výrobcích jsou tak použity kompletně recyklovatelné materiály. Jako jedna z dalších kolekcí zátěžových podlah od společnosti Gerflor je PVC  Gerflor Design Time Contract.

Jedná se o další řadu vysoce zátěžového PVC, které je primárně určeno pro frekventované prostory, kde je žádaná vyšší odolnost proti okolním vlivům. 

 

 Vlastnosti

Zátěžové podlahy musí skvěle odolávat proti mechanickému poškození. PVC podlahy Design Time Contract se řadí do zátěžové třídy 34/43. Jedná se o podlahy nejvyšší možné zátěžové třídy určené do komerčních a průmyslových prostor. Můžete mít tak jistotu, že obstojí ve vysoce namáhaných interiérech s neustálým provozem. Využití tak najdete v obchodních domech, nemocnicích nebo i halách, ve kterých se provozuje lehký průmysl a služby. 

Nášlapná vrstva podlahy má tloušťku 0,7mm, na ní se poté nachází povrchová úprava PUR, která zajišťuje zahlazování mikroprasklin. Poslední vrstva vám nejen zaručí delší trvanlivost PVC, ale zároveň díky své celistvosti usnadňuje následnou údržbu. Hladký povrch na sebe nenavazuje nečistoty a prach, vyhnete se i šíření plísní a bakterií. Výrobce také nabízí možnost přidání dodatečné povrchové úpravy pro speciální objekty, kde hrozí riziko zbarvení (např. kadeřnické salóny, autosalony, operační sály.) 

Výše zmiňovaná odolnost proti vlhkosti je díky technologiím společnosti Gerflor zabezpečena z vnější i vnitřní strany podlahy. I přesto byste měli o podlahu dbát a chránit ji, ku příkladu rohožemi před vchodem do prostor, aby se minimalizoval objem vody, který se dostane do interiéru. 

Vzhled

Kolekce  PVC Gerflor Design Time Contract nabízí pestrobarevné a živé varianty vzhledu podlah. Naleznete zde 10 pixelových dekorů tlumených i zářivých barev. Podlaha neobsahuje žádné spáry, a tak díky své celistvosti dává vyniknout svému vzoru. Pokud tedy chcete, aby váš prostor plně vynikl, sáhnout po barevnosti, kterou kolekce Design Time Contract nabízí, je tou nejlepší volbou.

Instalace

Pokládka PVC podlahy se provádí lepením a následným teplým nebo studeným svárem. V případě svařování zastudena se musí pásy podlahoviny pokládat tak, aby okraje po seříznutí lícovaly. U teplého sváru se musí mezi pásy ponechat prostor cca 1mm Proto bychom měli nechat pokládku PVC na odbornících, kteří mají s pokládkou podlah zkušenosti.

Více  informací a inspiraci najdete na: www.podlahydesigntime.cz