Otázky a odpovědi o rigidních podlahách

Je vinylová podlaha s tuhým jádrem dobrá?

LVT s pevným jádrem je 100% voděodolný, neuvěřitelně snadno se udržuje a je příjemný na nohou. Jádro Rigid Core je silnější než standardní vinylové desky a flexibilní LVT. To znamená větší trvanlivost, což znamená, že je odolnější vůči opotřebení v každodenním životě.

Jaký je rozdíl mezi pevným jádrem a luxusním vinylem?

Hlavní rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že luxusní vinylové podlahy s tuhým jádrem obsahují jádrovou vrstvu na bázi extrudovaného polymeru, která dodává podlaze větší tuhost.

Je podlaha s pevným jádrem skutečně vodotěsná?

Podlahy Rigid Core byly navrženy s ohledem na tyto zásady. Je 100% voděodolná a ve srovnání s masivními dřevěnými podlahami poskytuje extrémní odolnost proti poškrábání a otiskům. Je také ideální pro kutily díky snadné instalaci s úhlovým zámkem a schopnosti plovoucí podlahy nad podkladem.

Potřebuji pro vinylovou podlahu s pevným jádrem podkladovou vrstvu?

Potřebují vinylové podlahy podkladovou vrstvu? Krátká odpověď zní ne, vinylové podlahy samy o sobě podklad nutně nepotřebují, mohou však potřebovat v závislosti na akustických požadavcích budovy.

Je Rigid Core dobrá značka?

Luxusní vinylové podlahy s pevným jádrem jsou snadno jednou z nejlepších dostupných možností LVP. Je relativně levná, velmi odolná, vodotěsná a má dlouhou životnost.

Jaká je nevýhoda vinylové podlahy?

Nevýhody vinylových podlah

Mohou uvolňovat těkavé organické látky (VOC). Kratší životnost než dřevěné podlahy. Žádný nebo negativní vliv na hodnotu domu při dalším prodeji. Obtížně odstranitelné, zejména pokud je při pokládce použito lepidlo.

Jaké jsou výhody a nevýhody podlah s pevným jádrem?

Tento typ podlahy je odolný a snadno se čistí, takže je skvělou volbou pro vysoce frekventované prostory. Je také odolná vůči vodě, takže je ideální pro místnosti, jako jsou kuchyně a koupelny. Vinylové podlahy s pevným jádrem však mohou být dražší než jiné typy podlah a jejich instalace může být obtížná.