Vinylové podlahy se stávají trendem moderních exteriérů

Venkovní terasa je plnohodnotnou součástí obytného prostoru. U domu ji ocení celá rodina, v restauracích zejména zákazníci, no au bazénů zase zvětší plochu pro odpočinek a koupajících se.

Při konstrukcích, což jsou neustále vystaveny vlivu vnějších povětrnostních podmínek, je třeba zvlášť dbát na odolnost materiálů, z jakých jsou zhotoveny. Povrchová úprava teras musí dlouhodobě snášet zimní mrazy i letní horka, odolávat i jarním a podzimním deštěm. Novým trendem jsou vnější plochy z vinylu, který dobře snáší změny počasí a zároveň je nenáročný na údržbu.

Materiál, o který se netřeba starat

Při výběru vnější podlahové krytiny třeba brát v úvahu nejen design, ale i její funkční vlastnosti. Podlaha by měla být především mrazuvzdorná, protiskluzová a při používání sedacího nábytku odolná proti oděru. Vinylové podlahové dílce Hortus, které nabízí firma KPP SK, představují v tomto ohledu inovativní řešení pro venkovní terasu.

Materiál vyniká značnou odolností vůči vlivům počasí a velkou pevností, je rezistentní proti UV záření, destruktivnímu působení vody a vlhkosti. Podlaha je trvanlivá, zachovává si stálobarevnost po celou dobu životnosti a neopotřebovává se. Vinylová terasa spolehlivě snese rozpětí teplot od -25 ° C až do + 70 ° C, přičemž nedochází k žádným změnám vlastností materiálu. Proto se hodí pro použití právě v našich klimatických podmínkách.

Vinylová terasa je příjemná i při chůzi naboso. Podlaha nepotřebuje žádnou speciální péči, odolává plísním i deformacím materiálu. Mnozí nepochybně ocení nulové náklady na údržbu, jakož i ekologický charakter vinylových dílců.

Terasa podle osobního stylu

Vinylové terasy italského výrobce Hortus Woven nabízejí deset různých vzorů s přirozenou imitací textilní struktury. Jednotlivé vzory lze vzájemně kombinovat. Dávají terase originální vzhled s prednosľami vinylové podlahy. Na výběr jsou čtvercové dílce s rozměry 300 x 300 milimetrů nebo obdélníkové velké 300 x 600 mm, jejich tloušťka je 31 mm. Vzory vinylových dílců odrážejí dnešní architektonické trendy a nabízejí individuální řešení pro venkovní podlahy v domácích i komerčních prostorech.

„Vinylové dílce napodobují strukturu textilu tak věrně, že při dopadu světla na podlahu hrají jednotlivé části různými barevnými odstíny. Tento efekt je přidanou hodnotou podlahové krytiny. Docílit to, aby vynikl, možná kladením dílců do šachovnice. Zdůrazní tak jedinečný charakter terasy,“ vysvětluje  obchodní ředitel společnosti KPP SK, sro, dovozce a prodejce podlahových krytin Hortus Woven.

Snadná instalace

Terasové dílce Hortus Woven se instalují jednoduchým patentovaným systémem kladení. To umožňuje nejen jejich nenáročnou montáž, ale zároveň i demontáž. Nášlapná vrstva z textilního vinylu se skleněným vláknem na vrstvě z polymeru o tloušťce 16 mm se ukládá na rošt z polypropylenové mřížky pomocí pozinkovaných šroubů s dvojitým závitem. Rošt se montuje na rovný podklad, například přímo na zem nebo na beton.

Podkladová betonová plocha by měla být mírně vyspádovaná, aby mohla srážková voda pod roštem volně odtékat. Rošt se díky své pevnosti a flexibilitě v kombinaci s podlahovými dílci snadno přizpůsobí i mírně nerovnému povrchu. Rozměry dílců umožňují pohodlnou manipulaci.

Jednotlivé části se spojují zámkovým systémem. Háčky po stranách dílce se jednoduše zaklapnou do oček toho vedlejšího. Doporučuje se střídavě kombinovat vodorovný a svislý směr lamel, čímž v konečném důsledku vznikne šachovnicový vzor. Doplňkovým příslušenstvím jsou obvodové lišty a náběhové hrany, které redukují případné rozdíly s přilehlými povrchy.