Kryt pro venkovní nábytek

Nákup krytu pro venkovní nábytek nemusí být tak jednoduchý, jak se může zpočátku zdát. Je třeba dbát na spoustu věcí předtím, než se rozhodnete jít na nákup. Nábytek udržíte tak dlouho nový, jak to bude možné.

Materiál krytu by měl být poměrně silný na to, aby dokázal odolávat silnému slunci. Škodlivé UV záření způsobuje nehezké vyblednutí barvy, snižuje kvalitu tkaniny, některé materiály jsou suché a lámou se.

Dále je třeba rozeznat, zda je kryt opravdu vodotěsný nebo jen odolný proti vodě. Kryty odolné proti vodě, nasáknout vodou během dlouhodobého stání v dešti či sněhu a tím pádem vznikne více škody. Naopak vodotěsné kryty odolávají vodě úplně, čili váš venkovní nábytek nebude poškozen vůbec.

Nevyplatí se šetřit pokud se jedná o koupi kvalitního silného materiálu, který zaručuje adekvátní trvanlivost. Materiál musí být dostatečně pevný aby se nepotrhal na ostrých hranách nebo rozích exteriérového nábytku během bouře, větru či krupobití.
Samozřejmě funkčnost a ochrana jsou hlavní prioritou při koupi krytu pro váš nábytek, no nezapomeňte, že by měl být příjemný i na pohled.

A jaký venkovní nábytek potřebuje kryt? Výběr krytu můžete snížit už správným výběrem nábytku. Rozhlédněte se po ocelovém nebo železném nábytku s možností vyjímatelného polštáře. Tyto polštáře pak jednoduše uskladníte v garáži nebo ve sklepě během zimy. Skvělou volbou je také teakový venkovní nábytek, který je vhodný pro venkovní použití. Je přirozeně odolný vůči vodě i hnilobě. Právě z tohoto důvodu se z teakového dřeva vytvářely paluby lodí v minulosti.

Je jedno, jestli jste se již rozhodli pro koupi odolného nábytku proti povětrnostním vlivům nebo krytu pro venkovní nábytek, vaše rozhodnutí ochrání i vaše investice a nábytek pohodlně využijete následující roky.