Návrh sprchy s velkoformátovými obklady

Sprchové designy s působivými velkoformátovými dlaždicemi tvoří záviděníhodná místa. Ve skutečnosti tyto větší dlaždice zvýšily standardy koupelnových dekorů výše než kdy jindy. Než začnete, měli byste si odpovědět na několik otázek: Jaká velikost dlaždic se nejlépe hodí pro váš návrh? Který vzor byste měli použít? Co by mělo být instalováno na podlaze sprchy a ve zbytku místnosti, aby se prostor spojil? Zabýváme se každou z těchto otázek a dalšími.

Výběr správné velikosti dlaždice

Luxusní sprchové designy se často vyvíjejí z dlaždic, které jsou alespoň 12 x 12. Nicméně lineární dlaždice 12 x 24 nebo 24 x 48, může způsobit, že každá stěna bude vypadat jako moderní design. Pohrajte si s nápady na rozložení dlaždic, včetně rozložení v klasickém vzoru dlaždic metra, ve svislých řadách, aby se strop zdál vyšší, nebo ve vodorovných řadách světlých a tmavých odstínů, abyste vytvořili velké pruhy.

Větší dlaždice vyžaduje méně spár. Pokud však dáváte přednost extrémně efektivnímu vzhledu, zvažte velkoformátový přírodní kámen nebo dlaždice s kamenným vzhledem. Výběrem dlaždice, která odpovídá spárovací hmotě, je konečným výsledkem design s bezproblémovou definicí a nepřerušovanými kresbami nebo melírováním. Tento odvážný vzhled nabízí senzační styl, ale jako každý design velkoformátových dlaždic vyžaduje zvláštní instalaci a profesionální ruku pro maximální přesnost a bezpečnost. Velkoformátové obklady působí luxusním dojmem, tak si neváhejte vybrat právě u nás.

Dokončení podlahy a další

Nejlepší je vyvážit extra velké dlaždice na stěnách sprchy začleněním malých a středně velkých dlaždic do designu. Oblíbenou variantou malých obkladů je skleněná mozaika, kterou lze použít za vanu, jako zástěnu pod umyvadlo nebo jako police ve sprše.

Pokud se středně velké dlaždice lépe hodí k vašemu designu, zvažte velikost prken 4 x 4 nebo menší dlaždice pro mokré použití jako podlahu koupelny a sprchy. To pomůže vizuálně roztáhnout každý centimetr místnosti. A pokud jsou dlaždice ve vaší koupelně vhodné pro danou oblast a barvy se dobře mísí nebo kombinují, výsledek se Vám pravděpodobně bude líbit.