Úsporné topidlo beta electronic

Protože investice do domácího vytápění je investicí dlouhodobou, měli by zákazníci pečlivě zvážit, do jakého druhu topení investovat. Řešením může být topidlo KARMA BETA Electronic s elektronickou regulací, které vyrábí a dodává společnost Karma Český Brod, největší výrobce konvekčních plynových topidel v České republice.

Základem topidla KARMA BETA Electronic je elektronická řídící jednotka, která ovládá veškeré funkce topidla – zapalování hořáku, přívod plynu, bezpečnostní funkce atd.   Chod topidla lze programovat prostřednictvím vestavěných spínacích hodin v 24 hodinovém cyklu nebo jej řídit přes libovolný typ prostorového termostatu. Vytápění tak máme zcela pod kontrolou. Při pečlivém naprogramování  se pak nestane, že místnost je vytápěná zbytečně nebo přetápěná a to je první krok k úsporám. Dalším nezanedbatelným snížením spotřeby je, že topidlo nemá věčný plamínek. To vše dohromady znamená, že lze dosáhnout až 25 % úspory plynu proti standardnímu plynovému topidlu s mechanickou regulací a věčným plamínkem.

Topidlo BETA Electronic je sice dražší než standardní topidlo BETA Mechanic ale vzhledem k současným cenám plynu a jejich očekávanému vývoji dojde již po dvou topných sezónách k návratnosti vyšších pořizovacích nákladů. Při obvyklé průměrné životnosti topidla cca 15 let jsou úspory značné.