Starý mlýn a předělaný na loft ve stylu grunge

Projděte se tímto působivým interiérem starého mlýnu na mouku v Denveru. Jeho zvláštností je že jeho majitelé nesáhli automaticky po industriálním stylu. Znáte typické prvky stylu grunge, pro který se rozhodli?

Krásné staré cihlové zdivo dělá samo o sobě úžasnou atmosféru tomuto velkorysému otevřenému prostoru. Ačkoliv přiznána vzduchotechnika působí spíše industriální , tak jak bývají obvykle zařízené lofty, ale když se porozhlédnete po zařízení interiéru, zjistíte, že toto věru s průmyslovým stylem nemá nic společného.

Jaký je styl grunge?

Vznikl v 19. století ve Francii. Charakterizuje ho jednoduchost, pohodlí, ale s důrazem na klasický a historický nábytek.

Pocitem lehkosti a vzdušnosti, který tomuto stylu vyhovuje nejlépe, si s velkorysou halou loftu sedli. Stejně tak si potrpí na velká okna, vzdušnost a dostatek přirozeného denního světla.

Nenajdete zde žádné zbytečnosti, jen základní praktický nábytek a sezení.

Z textilií upřednostňuje grunge styl přírodní , ale ne příliš drahé tkaniny. Vyhovuje mu bavlna, len, vlna, a někdy zvířecí kožešina. Látky mají zvýraznit touhu po přirozené harmonii a srdečnosti.

Nábytek je elegantní v klasických formách, ale nebrání se ani jednodušším liniím. Grunge stylu vyhovuje biedermaier, retro nábytek a doplňky ze 60. let, ale i ekologicky působící masivní nábytkové kusy.

Ve barevnosti převládají neutrální a teplé přírodní barvy , například šedá, béžová, hnědá, bílá, grafitová, ale i prvky modré. O příjemné barevné akcenty se obvykle postarají zejména obrazy.