Střešní dveře

Podkrovní bydlení má své kouzlo. Jeho půvab ještě umocní střešní terasa, která rozšíří obytný prostor.Jak zajistit pohodlný a bezpečný výstup na takovou střešní terasu?

V blízkosti ptáků

Bydlíte pod střechou, určitě využijte možnost vytvořit si na střeše relaxační prostor. Výhodou střešní terasy je absolutní soukromí.Nehrozí zvědaví sousedé ani kolemjdoucí. Jste tu jen vy, ptáci a modrá obloha. Na terase můžete v klidu snídat, opalovat se nebo pěstovat květiny a zeleninu.

Typy dveří

Střešní dveře umožňují pohodlný výstup na terasu bez ohledu na typ střechy. Na trhu jsou různé typy dveří, které se dají osadit do šikmé i ploché střechy. Jde o jednoduché výklopně-kyvná, posuvná a zalomené posuvné. Manipulace s nimi je jednoduchá. Posuvný systém je z nerezové oceli, která umožňuje snadný a plynulý pohyb dveřního křídla. Střešní dveře se vyrábějí z masivního dřeva a mají kvalitní kování. Způsob zasklení a zastínění se řeší individuálně, můžete si vybrat různé typy vnějšího oplechování, kliky nebo elektrické ovládání. Kromě bezpečného výstupu získáte více denního světla a skvělý výhled.

Proč posuvné dveře?

Výhodou posuvných dveří je, že nezabírají mnoho prostoru. Jsou ideální zejména na malé střešní terasy.Posouvají se přes střešní krytinu nebo pevnou zasklenou část. Základním variantou jsou jednoduché posuvné dveře pro ploché a šikmé střechy až k podlaze. Zalomené posuvné dveře, které se skládají ze zalomené a svislé části a jsou určeny pro šikmou střechu s nadezdívkou. Pokud z nich chcete střešní balkon musíte v interiérové části osadit před sklo zábradlí.

Střešní balkon

A co dělat v případě, že na střeše není prostor na vytvoření terasy? Kontakt s exteriérem a výhled vám poskytne střešní balkon. V zavřené poloze splývá se střechou, ale jeho potenciál se projeví po otevření. „Balkon“ vznikne otevřením dvou prosklených částí, které jsou vlastně střešními okny. Horní díl tvoří výklopné okno, spodní výsuvná část obsahuje zábradlí. Bezpečnost je zaručena, protože po vysunutí spodního dílu se okno zajistí pojistkami, které brání neúmyslnému zavření.

Tepla se nebojte

Ani při velkorysém prosklení střechy se nemusíte obávat nadměrného přehřívání podkrovního prostoru. Na zasklení se používají kvalitní nízkoenergetické trojskla, které brání přehřívání av zimě zase úniku tepla. Ostré slunce zastaví moderní vnitřní i venkovní stínicí prvky: rolety , žaluzie a markýzy.

2808913