Trendy v podlahových krytinách 2023

Podlahové trendy 2023. Domov je pro mnohé místem odpočinku a relaxace. Je to místo, kde se cítíte nejlépe a kde trávíte většinu svého času. V rámci svého domova si zařizujete a organizujete prostory tak, aby odpovídaly Vašemu osobnímu stylu a zefektivnily každodenní úkoly.

Součástí Vašeho domova, která je zásadní, je podlaha. Ačkoli to není něco, co by bylo třeba každý rok aktualizovat, Vaše podlaha se časem hodně opotřebovává. Pokud chcete aktualizovat podlahu ve svém domě, zvažte možnosti, které jsou dlouhodobé, nákladově efektivní a zdravé pro Váš domov a rodinu. Díky velké dostupnosti možností a stylů podlahových krytin můžete najít něco, co bude vyhovovat Vašemu stylu i funkci. To, co je při výběru podlahového materiálu nejdůležitější, je pamatovat na kvalitu a bezpečnostní standardy. Zde se můžete seznámit s oblíbenými trendy v oblasti podlah pro nadcházející rok.

Základy podlahových krytin

Při porovnávání typů podlah je třeba brát v úvahu materiály a vzhled. V závislosti na stylu Vašeho domu budou některé podlahy estetičtější, ale vzhled není jediným hlediskem. Chcete zkontrolovat prvky, jako je schopnost udržet teplo, trvanlivost a zda je zvukotěsná. Chcete se také ujistit, že styl podlahy, který si vybíráte, neobsahuje toxické chemikálie.

Výhody tvrdého dřeva

Dřevěné podlahy byly vždy oblíbenou volbou majitelů domů. Z dobrého důvodu, dřevěné podlahy prostě vypadají dobře a doplňují téměř každý interiér domu. Při správné péči mají podlahy z tvrdého dřeva dlouhou životnost a snadno se čistí. Mnoho starších domů má podlahy z tvrdého dřeva. Pokud však bydlíte v moderním domě, může se stát, že bude třeba přidat několik kroků k odkrytí Vašich podlah z tvrdého dřeva pod povrchem. Odměna se vyplatí, protože tento typ projektu může zvýšit hodnotu Vašeho domova.

Ještě důležitější je, že z hlediska zdravotních výhod jsou podlahy z tvrdého dřeva chytrým řešením. Podle Agentury pro ochranu životního prostředí zvyšují dřevěné podlahy kvalitu vzduchu ve Vaší domácnosti. To je skvělá zpráva pro všechny, zejména pro ty, kteří trpí astmatem nebo alergiemi. Kromě toho se v podlahách z tvrdého dřeva tak snadno nehromadí toxiny a škodliviny a tyto podlahy je ani neuvolňují. Pokud jsou vyrobeny ze složek, které neobsahují těkavé organické sloučeniny, pomáhají podlahy z tvrdého dřeva uvolňovat kyslík a jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Vlastnosti vinylu

V posledních letech se vinylová prkenná podlaha stala oblíbenou variantou, protože se snadno instaluje a je levná. S vinylovou podlahou můžete vytvořit vzhled tvrdého dřeva nebo drahé podlahy. Má dlouhou životnost a velmi snadno se čistí a udržuje. Přestože existuje mnoho důvodů, proč zvolit vinyl, musíte také zvážit zdravotní a bezpečnostní normy této možnosti. Mnoho vinylových podlah může obsahovat toxické chemické látky a přísady, mezi které patří PVC, olovo a ftaláty.

Nemusíte se vyhýbat všem vinylovým podlahám, ale měli byste provést další průzkum výrobce a materiálů, abyste zajistili, že Váš domov bude pro Vaši rodinu bezpečný. To je obzvláště důležité, pokud máte malé děti, které si často hrají na podlaze, protože chemikálie mohou do vašeho domova vnášet toxiny. Prozkoumejte různé značky, abyste našli vinylový materiál, který nepoužívá škodlivé látky. Také je třeba dávat pozor na těkavé organické látky a vybrat si vinyl, který nemá měkčené PVC.

Shrňme si hlavní vlastnosti vinylu:

Levný

○ Různé možnosti stylů

○ V závislosti na značce může obsahovat chemické látky