Plánujete dětský pokoj pro dva?

Pokud máte místo jedné radosti doma dvě velké radosti, určitě potřebují dostatek svého prostoru a zároveň pohodlí. Pomysleli jste někdy na palandu, která ušetří cenné centimetry, které budou vaše ratolesti potřebovat na prostor na hraní nebo později pracovní prostor?

Pokud si při myšlence na patrové postele vybavíte povídačky vašeho dědečka, který ještě teď neví zapomenout na to, jak musel na válce vyskakovat na nepohodlné, kovové a vrzající patrové postele, není to právě to, co dnes svým dětem můžete nabídnout. Právě naopak. Dnešní nabídka takto řešeného prostoru na spaní (nejen) pro děti je stále velmi oblíbeným a vyhledáváním řešením dětských pokojů.

Na výběr je několik druhů

Je několik možností, mezi kterými můžete volit. Vybírejte především podle toho, jak dobře své děti znáte. Na trhu jsou postele, které jsou přímo nad sebou a tudíž je na vylezení potřebný žebřík. Toto vyšší patro doporučujeme pro starší dětičky, které jsou opatrnější a při vylézání si neublíží, popřípadě v noci se nehýříme tolik, že i přes bočnicím by mohly spadnout. Druhým typem jsou palandy rafinovaně skryté pod sebou tak, že během dne vypadají jako jedna vyšší válenda, ale večer spodní patro jednoduše vytáhnete a vaše děťátko se pohodlně vyspí. No a třetím se základních typů jsou patra uloženy kolmo na sebe, což se hodí zejména v případě velkého prostoru v rohu místnosti.

Bezpečnost nadevše

Samozřejmě, že nemůžeme téměř dva metry nad zem uložit děťátko, které se jen nyní naučilo chodit nebo je příliš úzkostlivé na prostor, ve kterém spí. Dbejte na jeho specifické potřeby. V případě živějších ratolestí si mohou snadno ublížit o tvrdé komponenty žebříku, pevných bočnic nebo je postel příliš blízko stropu a ráno se pak probudíte do katastrofy, kdy bude spadlá například lampa nebo si to odnesou vaše závěsy. Postel musí být dostatečně nízko od stropu i kvůli bezpečnému spánku dítěte.To může náhodou ze snu vykopnout nohu a nepříjemně si ublíží. Neriskujte ani v případě, že váš prcek je náměsíčný.

Úložný prostor jako bonus

Výrobci počítají s tím, že mnozí z nás pracují s prostorem zejména efektivní a proto nesmí vyjít vniveč žádný prostor. Proto na trhu najdeme i velmi praktické řešení patrových postelí se spoustou úložného prostoru. Ten je možné využít například na odkládání polštářů a přikrývek dětí, ale i hraček nebo oblečení. Dokonce můžete požádat truhláře o výrobu tohoto kusu nábytku podle vašich představ. A pak je už jen na vás, zda z postele položené výše připojíte skluzavku nebo výstavu palác pro princezny nebo dokonce se budou dát postele vyklopit a zajistit o stěnu. Buďte kreativní!

6