Podlahy DesignTime: PVC jak ho zaručeně neznáte

PVC podlahy představují skvělé řešení do každého interiéru. Dokazuje to i kolekce DesignTime. V čem je výjimečná?

Přednosti PVC podlah

PVC je podlahová krytina, která se dodává v rolích. Dnešní provedení navazují na již dlouholeté používání v interiérech. Jedná se o materiál, který se plným názvem nazývá polyvinylchlorid.

PVC má nezaslouženě nepříliš lichotivou pověst. V dřívějších dobách totiž šlo o prvek značně rozšířený, a to i ve veřejných prostorách, jako jsou školy nebo nemocnice. Jeho kvalita však byla značně diskutabilní a pamětníci si zajisté vzpomenou na podlahu víceméně běžně podivně zkroucenou.

Kvalita soudobého PVC je však na zcela jiné, mnohem vyšší úrovni. Především se vyznačuje vynikající odolností, a to jak vůči zátěži, tak i vůči opotřebení. Pro použití v domácnostech ho předurčuje rovněž snadná údržba.

A přirozeně i široká škála dostupných dekorů. Provedení těchto podlah je již na tak vysoké úrovni, že původní materiál téměř nelze rozeznat od jiných alternativ rozšířených později pod vlajkou moderních trendů v interiérovém designu, jako je například laminát.

O kolekci DesignTime

Dokazuje to i unikátní kolekce DesignTime. Jedná se o vysoce zátěžové PVC vhodné jak do domácností, tak i do komerčních prostor. V domácnostech se doporučuje primárně umístění do vstupních prostor, jako jsou chodby. Podlahu nikterak nepoškozuje právě ani kontakt s obuví a může být tedy instalována do exponovaných částí bytu či domu.

Kromě toho přichází celá kolekce s celou řadou zajímavých dekorů. Série DesignTime nabízí dohromady 16 dekorů inspirovaných dřevem a 5 vzorů, které imitují kamenný povrch, a to v maximálně realistickém zpracování.

Celková tloušťka těchto PVC číní 2,25 mm s nášlapnou vrstvou 0,7 mm a povrchovou úpravou PUR. Ta zajišťuje vysokou odolnost vůči otěru. Mimo to je ošetřena speciálním nátěrem Sanosol, který brání šíření plísní a bakterií. Vyztužení skelnými vlákny zajišťuje všem podlahám rovněž vynikající rozměrovou stabilitu.