Nejlepší tipy na laminátovou podlahu

Laminátové podlahy, známé také jako „plovoucí podlahy“, urazily od svého vzniku v 70. letech minulého století dlouhou cestu. Jejich design má znázorňovat podlahovou dlažbu nebo dřevěnou podlahu, a pokud jsou použity kvalitní materiály, je těžké je na první pohled odlišit. Výběr té nejlepší laminátové podlahy a její precizní pokládka napomáhá jejímu neuvěřitelnému vzhledu a trvalé životnosti.

Jak vybrat laminátovou podlahu

Výběr laminátové podlahy závisí na místě pokládky, dekoru místnosti a Vašem celkovém vkusu. Pokud například vyměňujete podlahu v obývacím pokoji s moderním dekorem, je optimální zvolit podlahu se světlým tónem. Pokud však pracujete na renovaci v ložnici s tradičními motivy, přikloňte se ke zlatým nebo tmavším odstínům. Ti, kdo mění podlahu v koupelnách nebo kuchyních, mají jako výbornou volbu laminátovou podlahu připomínající kámen nebo dlažbu, ale krásné je i dřevo.

Kde najít laminátové podlahy

Vysoce kvalitní laminátové podlahy jsou k dispozici v široké škále stylů a vzorů. Tuto podlahu najdete nejen v nesčetných barvách a šířkách prken, ale také ve stylech zrnitosti a výběru kamenů. Nakupování online nebo v zahraničí, jako například u německých laminátových podlah, Vám nedává možnost prohlédnout si materiály. Pokud se rozhodnete nakupovat online, hledejte prodejce, kterým můžete důvěřovat, jako je například Supellex.cz.

Hledejte odolné materiály

Zamyslete se nad tím, jak velký je provoz v místnosti, ve které pracujete. Pokud například vyměňujete podlahu v obývacím pokoji, kde je hlavní vchod, prochází těmito dveřmi hodně lidí. Proto je využití kvalitní a odolné laminátové podlahy rozhodující. V opačném případě začnete během několika prvních let používání pozorovat opotřebovaná místa v oblastech s vysokým provozem. Pokud vyměňujete podlahu v kuchyni nebo koupelně, ujistěte se, že jste vybrali podlahu, která je odolná proti rozlití a zvládne časté působení vlhkosti.

O pokládce laminátových podlah

Pokud nemáte zkušenosti s pokládkou podlahových krytin, je lepší spolupracovat s profesionálem. V opačném případě je možné tuto podlahovou krytinu instalovat pomocí kompasu, vrtačky, vrtáků, kladiva, hřebíkovačky, měřicího pásku, páčidla, gumové paličky, distančních podložek a stolní pily. Za většiny okolností se laminátové podlahy dodávají s návodem k pokládce, ale musíte se ujistit, že máte připravené nářadí. Pokud si vyberete laminátovou podlahu, jejíž prodej byl ukončen, ověřte si u prodejce, zda jsou k dispozici pokyny k instalaci.