Jaká ložnice vám vyhovuje?

Viz následující typy ložnic a drobné charakteristiky ideálních uživatelů. Sedí na vás?

Romantika

Styl vhodný pro ty, kteří upřednostňují emoce, sny a představivost před chladným racionalismem. Pohádkář, kteří věří, že princezny a víly mohou existovat i dnes.
Jemné odstíny barev, detaily v podobě volánků, nebes, polštářů, přikrývek a mnoho květin. Taková ložnice bude na první pohled útulná, něžná a trochu snová. Svět počítačů a excelových tabulek konči přesně před jejími dveřmi. Dobře se zde vyjímají různé porcelánové a povlečení ze staré dobře bavlny nebo lépe ze saténu.

Industrial

Vyznávají ho architekti, designéři a kreativní lidé, kteří vidí krásu v jednoduchosti a zároveň nezvyklosti.
Interiér ložnice připomíná starou průmyslovou halu, kde je mnoho kovu, skla, přiznán beton, cihly a pás starších kovových či dřevěných prvků. Na čtení před spaním si můžete posvítit lampou imitující reflektor, noční stolek nahradí i dílenský vozík a peřiny budou laděné do bílá, šedá černá či petrolejové barvy.

Venkov

Je pro ty, jejichž venkov inspiruje a hledají v něm klid, mají rádi poctivé řemeslo, poctivé materiály a věci s patinou.
Vyznavači venkovského stylu holdují přírodním materiálem – cihlám, dřevu, proutí, kameni, kůži, bavlně … často se inspirují provensálské či anglickým venkovem. V ložnici neuděláte chybu, pokud v ní položíte dřevní podlahu, dáte dřevěnou truhlu.Masivní postel, džbán s čerstvými květinami a klasické peřiny oblôečené v kanafasu s páskami co kytičkami.

Retro

Jste hraví, baví vás míchat všechny styly, neradi vyhazujete věci, které ještě fungují.A potrpíte si na to, že jste originální.
Postel po babičce, křeslo z bazaru, tapeta v duchu 70tých let a doma háčkovaný přehoz. Nad postelí filmový plakát a namísto obrazu klidně zavěšený kolo. Vaše ložnice se mění podle tempa, v jakém setkáváte nové, zajímavé staré věci nebo nové nápady na vlastní výrobu. Žádný materiál vám není cizí.

Skandinávie

Jednoduché, funkční, ale při tom útulné. Dřevo, přírodní barvy spíše světlejší a sem-tam výraznější barevný akcent, šikovná práce s bytovým textilem a vůbec doplňky, které interiér proteplují. Takže koberečky, deky, polštáře, závěsy, svíčky, krb, proutěné koše, případně kožešina na zemi. Chcete-li být důslední, nezapomeňte cokoliv s motivem soba či losa.

dekorstudyo