Máte rádi minimalismus?

Tomuto se říká inspirující přestavba. Byt v Lublani prošel pořádnou rekonstrukční i estetickou změnou. Doslova od podlahy až po strop a ta změna stála za to!

Ve slovinské Lublani je o dalšího spokojeného člověka víc. Lidija Dragišić ze Studie 360 totiž splnila sen o renovaci bytu svému klientovi do posledního puntíku. Bořily se příčky, měnily rozvody i podlahy … Plocha bytu byla rozdělena na denní část, tedy obývací prostor, který sestává z prostorného obývacího pokoje propojené s kuchyní a jídelní částí, a na odpočinkovou část. Tu tvoří dvě ložnice.

Jednotlivé zóny na ploše sto čtverečních metrů pomyslně rozděluje prostor vyplněn dvěma koupelnami. Každém pokoji náleží jedna. Už na první pohled je prostor bytu velmi jednoduchý, moderní a funkční. Základní designová schéma kombinuje přírodní materiály a barvy. Vidět můžete dubové dřevo, bílý nábytek a pár kontrastních detailů v podobě akcentů černé barvy. Nábytek podél stěn je v neutrální bílé navržen ve výrazném geometrickém tvaru. Nuž, a to dodává prostoru atmosféru a charakter.

Právě tento hravý a minimalistický přístup s minimem barev později umožní majiteli absolutní svobodu ve výběru doplňků. Hoc by byli i výrazné, nenaruší celkový design interiéru.