Korkové podlahy – ideální podlahy do moderních domácností

Rádi byste si do interiéru svého bytu či rodinného domu pořídili podlahovou krytinu, která je plně v souladu s nejmodernějšími trendy a zároveň se vyznačuje skvělými užitnými vlastnostmi? Pak jednoznačně tou správnou volbou bude jedna z podlah vyrobených z korku, tedy plně přírodního materiálu – tyto podlahové krytiny se vyrábějí z kůry dubu korkového. 

Pořídit si je můžete hnedle ve dvou různých provedeních. Na pokládku jsou snažší korkové dlaždice pro celoplošné lepení, jež se prodávají po kusech o rozměrech 300 x 300 mm a 300 x 600 mm. Luxusnější variantou jsou pak plovoucí korkové podlahy se zámkovým spojem, které se skládají z korkové podložky, nosné HDF desky a nášlapné vrstvy z korku, zajišťující dokonalý komfort při užívání. Mezi přední výrobce těchto podlah se řadí kupříkladu společnost Wicanders, jejíž produkty naleznete v nabídce prodejce Supellex-svět podlah.

 

Pokud bychom se měli podívat na konkrétní modely podlah, tak skvěle se budou v prostorách vaší nemovitosti vyjímat třeba ty z kolekce Wicanders Originals. Tato kolekce korkových podlah sází na tradiční přírodní zbarvení dekorů, pokud tedy toužíte po naprosté klasice, zde se rozhodně nespálíte. Doporučit můžeme zejména korkové podlahy Character a Symphony, ty vizuálně působí nesmírně moderním a elegantním dojmem. Jejich perfektnímu vzhledu a též dlouhé životnosti dále napomáhá i skutečnost, že jsou opatřeny vysoce odolnými keramickými laky (tzv. WRT). Nabídka korkových podlah je však připravena uspokojit i méně konzervativní zákazníky, na trhu se tak nyní objevují například i korkové podlahy s tištěným dekorem dřeva. 

 Proč se vyplatí pořízení korkové podlahy? 

V úvodu článku bylo krátce zmiňováno o skvělých užitných vlastnostech korkových podlah. Jaké jsou tedy jejich největší výhody a přednosti? Vzhledem k tomu, že je korek považován za nejlepší přírodní izolant, mohou se tyto podlahové krytiny pyšnit výbornou tepelnou a zvukovou izolací. Dále jsou tyto podlahy lehké a pružné, v důsledku čehož se po nich nesmírně příjemně chodí. Též jsou odolné proti vlhkosti a při kontaktu s bosou nohou nestudí, což opět zvyšuje užitný komfort. 

Předností korkových podlah je i vysoká odolnost – jsou odolné nejen vůči nečistotám a skvrnám, ale rovněž i proti opotřebení. Bez problémů na ně můžete taktéž umístit nábytek či jiné těžké předměty, mají totiž tvarovou paměť, dokáží se tedy pokaždé vrátit do své původní podoby. Působí antistaticky a nezadržují na svém povrchu prachové částice, proto jsou vhodnou volbou pro alergiky a astmatiky. Neusazují se na nich ani plísně, mají antibakteriální vlastnosti a splňují ekologické hledisko – korkové podlahy jsou šetrné k životnímu prostředí. 

 Korkové podlahy se hodí do každé místnosti 

Korkové podlahy jsou navíc nesmírně univerzální, použít je můžete opravdu v kterékoliv místnosti, byť nejvíce se budou vyjímat především v obývacím pokoji a ložnici. Své uplatnění si však najdou například i v kuchyni, jídelně nebo dětském pokoji. Podlahové krytiny z korku jednoduše řečeno budou slušet každé místnosti, zároveň jí dokáží dodat i osobitého ducha a pozdvihnout její vzhled na vyšší úroveň. 

Jediným omezením tedy zůstává fakt, že korkové podlahy nejsou úplně vhodné na místa s vyšším provozem, neboť pro tyto účely nejsou konstruovány. Zmiňujeme se o tom kvůli tomu, že vyjma domácností se podlahy z korku stávají populárnější i v komerční sféře, stále častěji jimi bývají vybaveny různé komerční objekty (prodejny apod.). Za nás můžeme doporučit tyto podlahové krytiny zejména do kanceláří s nižší zátěží, tam dokáží bez sebemenších problémů plnit svůj účel. 

Více na: www.svetpodlah.cz