Lepená vinylová podlaha vyniká svou univerzálností

Za velkým zájmem o lepené vinylové podlahy stojí především jejich výborné vlastnosti a skvělý poměr kvality a ceny. Lepené vinylové podlahy se hodí do každé místnosti, včetně koupelen, a uspokojí i náročné požadavky komerčních prostor.

Skvělé vlastnosti lepených vinylových podlah

Lepené vinylové podlahy se dostaly do přízně zákazníků zejména díky své univerzálnosti – dobře vyhovují nárokům všech domácností a nevadí jim voda, proto jsou vhodné dokonce i do sprchových koutů. Zároveň snesou vysokou zátěž, což je předurčuje k výběru do komerčních prostor. Vinyl je totiž velmi všestrannou krytinou, která vyžaduje minimální údržbu, velmi dobře se čistí a nevadí jí drobné nehody s vodou. Lepené vinylové podlahy vynikají i vysokou odolností vůči mechanickému poškození a odření. Spousta jejich typů má protiskluzné a antistatické vlastnosti. Obecně mají lepené vinylové podlahy výtečné izolační vlastnosti a jsou voděodolné. I když jsou na povrch měkké a dobře udržují teplo, můžete pod ně bez problémů instalovat i teplovodní podlahové vytápění.

Široký výběr dekorů lepených vinylových podlah

Výrobci lepených vinylových podlah přicházejí každoročně na trh se spoustou novinek v oblasti dekorů. Zaměřují se především na nejrůznější odstíny zákaznicky oblíbeného dřeva – od nejsvětlejších tónů po ty tmavé a elegantní. V nabídce najdete ale také další přírodní materiály nebo dokonce autentickou imitaci dlažby.

Důležité: Kvalitu pokládky ovlivňuje především správně vyrovnaný podklad. Nepodceňujte proto předcházející stavební práce a pečlivé vyrovnání podlahy.

Přední značky vinylových podlah

Mezi prémiové výrobce lepených vinylových podlah patří francouzská značka Gerflor nebo tradiční česká značka Fatra. Oba typy podlah si můžete prohlédnout v podlahovém studiu Supellex, kde se poradíte i o pokládce a dalších záležitostech, které vás zajímají.