Jak si ho vytvořit antistresový domov

Je jedno odkud přijdete, ale otočení klíčem na dveřích vašeho domova by mělo znamenat vstup do oázy klidu, radosti a zóny, kam se žádná nepříjemná myšlenka a stres nedostanou. Říká se to sice snadno a praxe ne vždy kopíruje představy, ale existují triky, jak podpořit antistresovou náladu a užívat si rodinnou pohodu bez špatných myšlenek.

Hloubkové čištění příbytku

Vstoupit do novostavby v sobě nese závan pozitivní energie a nikdo se příliš dobře necítí v bytě, kde obvykle žijí lidé, kteří na úklid nestačí. V zatuchlý prostředí se nemůžeme cítit dobře. Rozdílná klimatizace, rozdílný vzduch, prach, pyly, roztoči, to vše nám nepřidá na pohodě a podvědomě necítíme to blažené uvolnění. Antistresový domov neznamená mít jen vysáté, ale alespoň jednou za rok vyžaduje vyčistit hloubkově koberce, sedačky, epedy, matrace, závěsy a vše, co se vyčistit dá.

Očistná energie

Fontánky nejsou v bytě pouze okrasným prvkem. Žblnkot vody nás dokáže okamžitě naladit na vlnu pohody. Doslova smývá stres.Proudění vody stimuluje růst pozitivní energie a příjemného pocitu.Nenahradí zážitek posezení u potoka, ale pokud se cítíte vyčerpaní a plní stresu, posedět si u bytové fontánce vám pomůže znovu naformátovat mysl na pohodovou.

Voňavé esenciální oleje

Aromaterapie patří k základům tradiční medicíny jako na fyzické, tak i psychické problémy. Od stresu nejvíce pomůže odlehčit vůně levandule a přírodní esenciální oleje z růže, nebo santalového dřeva.Stačí pár kapek do aromalampy, nebo na oblíbený polštářek.Nepodceňujte možnosti vašeho čichu.

Oddělte se od světa

Vypněte rádio, určitě vaší pohodě nepřidají dopravní zprávy. Nalaďte se na ticho, nebo jemné klavírní tóny. Velmi vhodné je se oddělit tedy nejen sluchem od běhu světa, ale i vizuálně. Příjemnými měkkými závěsy si vytvoříte vlastní prostor, jakoby ve svém soukromém vesmíru.Vyzkoušejte. Zemité barvy jen umocní účinek pohody.

Dopřejte si luxus přírody

V době plastů, skla, kovu a napodobenin je poctivé dřevo, kámen, nebo živá rostlinka stále větší vzácnost. Jenže člověk patří do přírody a dlouhé odloučení od ní nás stresuje. Proto je přirozený kamínek generátorem energie a stresovým hromosvodem.Jakož i dřevo, případně obklopení se rostlinami. Zimní zahrada je doslova instantním řešením každodenní shon. Pokud nemáte takové možnosti, tak i několik pěkných květů a zeleně například na komodě bude první pomocí na stresové životní období.

beautiful-winter-gardens-and-designs-11-660x330