Dětské koberce vybírejte jinak než ty klasické

Koberce se pomalu z našich domácností vytrácejí již delší dobu. Kdysi jimi byly pokryty podlahy do posledního milimetru v každé místnosti. Dnes je máme pouze příležitostně, nejčastěji před sedačkami a postelemi, abychom my i naši hosté měli měkce pod bosýma nohama.

Moderní koberce už nemají za úkol chránit nohy před chladem. Vždyť dřevěné parkety, plovoucí podlaha, a hlavně podlahové topení jsou přínosem moderní doby, do kterého investuje skoro každý.

V dětských pokojích je však situace pro koberce stále příznivá. Proč iv dnešní době investovat do kvalitního dětského koberce ?

Proč je koberec do dětského pokoje potřebný?

Děti by rozhodně měly mít v pokoji kvalitní koberec. Pokud jsou zdravé a nemají alergii na žádnou ze složek koberce nebo na roztoče, neexistuje překážka koupit jim dobrý dětský koberec. Důvodů, proč ho potřebují je několik.
Koberce velmi dobře zachycují prach, vlasy a další nečistoty, takže se nebude v pokoji zbytečně prášit a vznikat špína. Veškerou naváže na sebe a vy ji pak účinně vysajete. Pokud byste koberec neměli, zřejmě by na to byla nutná každodenní údržba a kdo má na ni dnes čas?
Dalším faktorem je, že děti chodí často bosé a hrají se na zemi. Zem je velmi láká, je to široký prostor, kde si umí rozložit hračky, válet se a jednoduše se pořádně vyřádit. Od podlahy však jde chlad, proto koberec dobře odizoluje zimu a tvrdost povrchu. Na měkkém koberci je hraní se ratolestí podstatně příjemnější a bezpečnější.

Jaký koberec vybrat dětem?

Co se týče materiálů, kvality a provedení, musíte si zapamatovat pár drobností. Vždy je lepší přírodní materiál – například vlna. Vlněné koberce jsou opravdu luxusní, tedy jsou i dražší. Vydrží však podstatně déle než umělé. Z umělých vláken má výborné antistatické vlastnosti polyamidové nebo nylonové vlákno.
I tloušťka a délka vlasů je rozhodující právě při dětském koberci. Vyberte si raději koberec s kratšími vlasy, protože se v něm bude usazovat méně špíny a půjde ji snadněji vysát.
Dětský pokoj pokryjte kobercem raději celou. Když nemůžete najít správné rozměry, stále je na trhu dost kvalitních firem, které vyrábějí koberce na míru. Do svých dětí se přece vždy vyplatí investovat. Vaše investice se vám vrátí v podobě zdravých a vitálních dětí.