Velkoformátová dlažba se hodí do každé místnosti

Dlažba je praktický, dobře udržovatelný materiál. Hodí se všude tam, kde je vyšší vlhkost a zvýšený provoz. Nejčastější použití dlažby je do koupelen, kuchyní a předsíní. Dlažba se však hodí i do ložnic, obývacích pokojů a ostatních místností. Velmi dobrou volbou je použití dlažby v domácnosti, kde se vyskytují alergici. Odpůrci dlažby argumentují tím, že dlažba je studený materiál. Zima od nohou se však dá vyřešit podlahovým topením.

Perfektní vzhled docílíte správným výběrem

Bílé dlaždice univerzálního formátu, pokrývající svého času snad všechny koupelny a sociální zařízení, jsou už naštěstí minulostí. V současné době je na trhu nepřeberné množství druhů dlažby. Bohatá nabídka však přináší obtíže při rozhodování. Jak vybrat ten správný dluh dlažby pro konkrétní interiér?

Při výběru barvy a vzorů dbejte na svůj pocit

Při výběru barev a vzorů je nejdůležitější váš vkus a preference. Seznamte se s obecnými zásadami, na co si dát při výběru pozor. Do malých místností se hodí spíše světlejší barvy a méně křiklavé vzory. Do interiérů v historických budovách je vhodné respektovat celkový ráz a atmosféru domu. Při konečném výběru však dbejte hlavně na svůj pocit.

Vyzkoušejte různé tvary a formát dlaždic

Při výběru dlažby se můžete dostatečně vyřádit i v různých formátech. Pokud nejste příznivci klasického čtvercového rozměru, vybírejte v různých velikostech. Od mozaiky až po velkoformátovou dlažbu. Kromě čtverců se vyrábí dlažba i ve tvaru obdélníků nejrůznějších velikostí. Při pokládce dlažby si vždy pečlivě prostudujte návod od výrobce, abyste se vyvarovali chyb a případných estetických vad položené dlažby.

Seznamte se s velkoformátovou dlažbou

Jako velkoformátová dlažba se označuje dlažba větších rozměrů, než je obvyklé. Pro konkrétní představu, při výběru velkoformátové dlažby můžete použít rozměr třeba až 1620 x 3240 mm. Jednotlivé dlaždice mají také různou tloušťku, která se pohybuje od 3 mm třeba až po 20 mm.

Velkoformátová dlažba znamená praktické a estetické řešení

Proč by si někdo dával do místnosti třímetrovou dlaždici? Hned z několika důvodů. Menší počet velkých dlaždic usnadňuje pokládku. Méně dlaždic znamená i méně spár. Spáry narušují jednotný vzhled povrchu. Navíc se v nich drží nečistoty. Odstraněním zbytečných spár tedy docílíte perfektní vzhled a vysokou úroveň hygieny vydlážděného povrchu.

Zajímavé řešení je dlažba od Atlas Concorde

Atlas Concorde je italský výrobce kvalitních dlažeb a obkladů. Z jeho široké nabídky si vyberete, ať již jste investor velkých celků a nebo drobný zákazník.  Velmi zajímavě vypadají třeba velkoformátové dlaždice s 3D efektem. Z více než 60 produktových sérií dlažby si každý najde tu svoji.

Pokládku velkoformátové dlažby svěřte odborníkům

Obložit koupelnu klasickými dlaždicemi šikovný kutil zvládne bez větších problémů. U velkoformátové dlažby je však potřeba perfektní příprava povrchu a dokonalé provedení. Chcete-li docílit krásně vypadající a plně funkční dlažby, svěřte se do rukou odborníků. Pomůžou vám s výběrem vhodné dlažby a zajistí veškeré odborné práce.

Více informací a inspiraci najdete na stránkách firmy Keraservis.