Cihlová zeď v kuchyni udělá s prostorem zázraky

Myslíte si, že odhalené cihlové povrchy patří jen na stěny starých farmářských budov někde na venkově? Přesvědčte se, že to není úplně tak a tato idea může oživit i váš interiér. Například kuchyni.

Nahé povrchy jsou in! Mladí lidé často sahají po možnosti koupě starého, zanedbaného loftu, ve kterém prostor dýchá úžasnou, až uměleckou atmosférou a stěny nechávají odhaleny aniž by jejich „ničili“ nanášením barev a podobně. I mnoho designérů se v současnosti přiklání k tomuto trendu tak jako celebrity. Propadl mu herec Orlando Bloom, zpěvák skupiny Maroon 5 Adam Levine nebo Sheryl Crow.

Kromě toho, že můžete využít odhalené cihly, které prostor už má, je zde možnost si je i uměle vytvořit tak, že budou vypadat naprosto přirozeně. To dosáhnete velmi jednoduše lepením jednotlivých cihel (pokud se na to cítíte, klidně zrecyklujte před tím použity cihly) na předem očištěný povrch silným lepidlem / maltou, která je odolná vůči páře a celkově vlhkosti v případě, že se vám trošku surového stylu ptá do kuchyně .Odstíny, z nichž si vyberete se mohou nést v tónech okrových až červených, ale zkuste sáhnout i po šedé nebo bílé.

Vaše kuchyň dostane nádech venkovského sídla v případě, že cihly použijete namísto klasické zástěny při kuchyňské lince nebo jimi oživíte celou jednu stěnu. Nebojte se těžké práce, protože současnost kromě pracného způsobu lepení cihly po cihle pomocí malty určené na jakýkoli jiný keramický obklad, ve specializovaných prodejnách najdete i obklad, který na stěnu můžete lepit v páscích a tudíž je to mnohem rychlejší způsob. Navíc vypadají svým omšelým a nerovnoměrným povrchem velmi přirozeně a pokud takový dekor zvolíte v paneláku, vaše návštěvy určitě budou ochkať při pohledu na něj.

o_10