Výjimečný domov

Zveme vás do podkrovního bytu, který v nás zanechal hlubokou brázdu pozitivních pocitů. Jejich strůjcem nebyl jen samotný interiér, ale i mladá trojice, která ho s nadšením zařizovala.

Simona a Martin se do zařizování třípokojového bytu v zrekonstruovaném podkroví polyfunkčního domu pustili spolu s kamarádkou Ivanou. Obě dívky byly ještě v posledním ročníku studia na architektuře, když se rozhodli postavit se na vlastní nohy a založit firmu Live IN, ve které portfoliu je i návrh interiérů a tvorba produktového designu. A právě první bydlení příjemného páru, očekávajícího potomka, byl jejich pilotní projekt.

Zvládli to skvěle

Diplomová práce, státní závěrečné zkoušky, Simonkin požehnaný stav a k tomu práce na tvorbě interiéru. Obdivuhodné! Ještě více nás však dostal fakt, že mnoho solitérů ze dřeva navrhla a vyrobila mladá trojice sama. Řeč je o kouscích jako sedačka, jídelní stůl či dokonce manželská postel. Jejich nápaditosti a dovednosti se nevyhnuly ani dřevěné svítidla hodné přívlastku designové, posuvné dveře do šatníku v ložnici či doplňky v podobě zrcadla a živých obrazů. Stejně jako prvky, vyznávající jiné materiálové provedení: barový pult vyzděný ze starých cihel a nově vybudovaný krb obložený kamenem.

Našli nové uplatnění

„Veškerý materiál použitý na výrobu atypického dřevěného nábytku má svou historii a duši. Jsou to staré trámy ze střech historických budov, které po rekonstrukci již neplnili svou funkci, a tak místo na smetišti skončily v tomto bytě. Zrecyklované a plně využívány, „vyznává sympatická trojice lásku ke starým věcem a přírodním materiálům. Svědectvím jejich životní filozofie jsou jídelní židle z půdy SIMONIN rodičů, police a barový pult zhotovený z fošen z půdy jejího dědečka či dětská postel Martinové sestry. „Tento byt dokazuje, že i na druhém patře může člověk žít jako na okraji lesa, alespoň v symbolickém spojení s přírodou prostřednictvím výjimečného zařízení,“ uzavírají výjimeční mladí lidé tuto výjimečnou návštěvu.

Tato koncepce vznikla díky velké lásce k přírodě. Inspirovala nás na použití přírodních materiálů – dřeva a kamene. Při návrhu nás limitovalo stávající zařízení jako podlahy či dveře, které jsme se snažili potlačit dominantním nábytkem, ale přesto zůstali součástí interiéru.