Apartmán ve Varšavě dostal nový vzhled

Rekonstrukce starších bytů nejsou jednoduchou záležitostí. Je třeba přihlížet ke specifičnosti prostor ai samotné budovy, ve které se byt nachází. Designérská společnost Colombe Design se pustil do práce na takovém bytě v centru Varšavy a dokonale se jim to podařilo.

Novými majiteli bytu se stala rodinka, kterou tvoří rodiče, dvě děti a domácí mazlíček.Své nové bydlení si vybrali v budově velkého města, Varšavě, která pochází z roku 1950 a je obklopena moderními vilami a krásnými zahradami. Samozřejmě, že byt z tohoto období si žádal určitý zásah před tím, než se do něj mladá rodinka nastěhuje. Pod křídla jejich vzali šikovní designéři z Colombe Design.

Rozloha bytu je celkem 100 m 2 . Největší zásah do prostoru byl v oblasti schodiště, které vede do podkrovní části. To bylo třeba přemístit a zároveň změnit jeho tvar a umístit pod něj adekvátní úložný prostor. V kuchyni designéři zvolili odvážnou modrou barvu na skříňky, která místnosti skutečně sluší a v celém bytě je využit jako majoritní materiál dřevo – na míru vyrobený nábytek, rámy dveří, parketové podlahy, a to vše od domácích, polských umělců.

Na prvním patře bytu se nachází kuchyň, menší jídelna, obývací místnost, tzv. studio (využitelné jako pracovna, herna, knihovna) a koupelna a na druhém patře najdeme dvě ložnice a další koupelnu. Kromě originálních prvků od polských designérů, byt zdobí i několik kousků z prodejen komerčně známých severských značek, které fungují iu nás.