6 věcí, které byste měli vědět před nákupem kuchyňské váhy

Kuchyňské váhy jsou nepostradatelným kuchyňským nástrojem, který je určen k přesnému a preciznímu vážení potravinových ingrediencí, takže můžete vynechat odhady. Používejte je k odměřování požadovaného množství potravin podle dietních požadavků nebo jen k přesnějšímu odměřování různých ingrediencí při pečení a vaření. V Evropě se hojně používají a v mnoha receptech se ingredience měří podle hmotnosti. Kuchaři v každé zemi považují kuchyňské váhy za užitečný doplněk své kuchyně.

Před nákupem váhy do Vaší kuchyně zvažte následujících šest tipů pro výběr nejlepšího modelu pro Vaše potřeby.

Fakt č. 1: Analogová vs. digitální váha

Existují dva typy kuchyňských vah, z nichž si můžete vybrat. Analogové neboli mechanické váhy se skládají z vnitřní pružiny, která ukazuje hmotnost pomocí otočného kolíku. Elektronické neboli digitální váhy jsou napájeny bateriemi a hmotnost zobrazují na digitálním displeji. Bývají také vybaveny řadou dalších funkcí, včetně toho, že některé modely mohou ukládat data. Většina dnešních kuchyňských vah jsou digitální modely. Digitální ukazatel zobrazuje desetinnou hodnotu, která je obvykle přesná na desetinu jednotky.

Fakt č. 2: Kapacita a citlivost

Zvažte, jaké potraviny budete nejspíše vážit, abyste určili, jak velkou kapacitu kuchyňské váhy potřebujete. Některé obzvláště citlivé váhy jsou ideální pro vážení až 16 uncí, včetně lehkých položek, jako jsou bylinky, koření a ořechy. Jiné typy vah zvládnou vážit až 25 kilogramů. Posledně jmenované váhy jsou vhodné pro vážení těžších předmětů, jako jsou velké kusy masa a celá drůbež.

Fakt č. 3: Rozšířené digitální funkce

Digitální váhy disponují širokou škálou funkcí, které se Vám mohou hodit v závislosti na Vašich cílech. Mezi takové výhody patří možnost přepínání mezi různými měrnými jednotkami, včetně liber, uncí, gramů a kilogramů. Další užitečnou funkcí je funkce tárování, která umožňuje váze zohlednit hmotnost nádoby a zobrazit pouze hmotnost obsahu. Některé modely disponují také časovačem a hodinami pro pekaře.

Existují dokonce váhy, které jsou naprogramovány s údaji o kaloriích pro různé potraviny. Takové modely umožňují přidávat vlastní recepty a záznamy o potravinách a některé mají funkci paměti, která sleduje kalorie.

Fakt č. 4: Platforma a nádoba

Velikost platformy se liší. Často je dobré pořídit si váhu s velkorysou plošinou, abyste měli prostor pro vážení různých potravin. Vybírejte také váhu, která je dodávána s nádobou, do níž se vejdou potraviny určené k vážení, včetně suchých a mokrých přísad. Ujistěte se, že je vyjímatelná pro snadné čištění. Některé modely jsou dodávány s nástavcem s odměrkou, který Vám umožní snadno odměřovat ingredience.

Fakt č. 5: Snadno čitelné

Ne všechny digitální displeje jsou stejné. Některé jsou malé a špatně čitelné, proto si každý model pokud možno vyzkoušejte a rozhodněte se pro velký digitální displej. Hledejte také displeje, které se nezakryjí, když váhu zakryjete položkami k vážení. Některé váhy mají výsuvný displej, který umožňuje snadnější odečítání.

Fakt č. 6: Design a snadné skladování

Pokud váhu ukládáte na kuchyňskou linku, je důležité vybrat model, který se dobře hodí a přispěje ke vzhledu Vaší kuchyně. Existuje široká škála stylů, přičemž mnohé z nich jsou vyrobeny z nerezové oceli, která Vaší kuchyni dodá elegantní vzhled.

Nyní, když jste „zvážili“ všechny rozdíly mezi kuchyňskými váhami, můžete si pořídit model, který Vám zpříjemní vaření a pomůže Vám splnit Vaše dietní potřeby.

Teď je ten správný čas nakoupit nejvýhodněji vše, co potřebujete a získat 20% slevu.

Týden s TESCOMOU běží v  internetovém obchodě.