Z garáže udělali bydlení

Jídelna, kuchyň, obývací pokoj, dvě ložnice, koupelna, pracovna a ložnice rodičů: to vše se vešlo do přestavby, která vyrostla doslova na střeše bývalé garáže.

Zděná garáž z 80-tých let pro dvě auta byla odpichovým bodem pro rodinnou přestavbu v zelené čtvrti na okraji města. Pozemek rodina koupila před třiceti lety, ale k radikální změně života se odhodlali až mnohem později, kdy nebylo třeba děti vozit do školy a na kroužky.Manželé už nechtěli více marnit čas, a tak pověřili architekta  z ateliéru Space Division, aby připravil pár návrhů. Samozřejmě, jedním z najschodnejších bylo zděnou garáž nezbourat – naopak navázat na její strukturu a stavbu rozšířit. Na bourání a povolení na novou výstavbu by totiž rodina musela čekat mnohem déle.

V přízemí tak vznikl velký otevřený prostor se dvěma pokoji, jídelnou, kuchyní, koupelnou a obývacím pokojem. V přístavbě na patře se nachází ložnice rodičů, pracovna a druhá koupelna. Vše do sebe zapadá jako Rubikova kostka – koupelny jsou jedna nad druhou blízko schodiště.Patra nejsou striktně odděleny, naopak, nahlížejí na sebe obrovskými okny. Vrchní patro tak připomíná spíše galerii než uzavřenou sekci.Původní garáž se tak rozšířila na působivých 125 m² obytné plochy, plné světla a zajímavých průhledů.

2735065