Využijete staré plechovky v zahradě

Druhotné využívání surovin je ekologické a dokonce i praktické. V mnoha případech nám usnadní práci a ušetří peníze. Zkuste využít například staré plechovky a my vám dáme pár tipů.

Lehké květináče

Nenamáhejte se při stahování velkého květináče plného zeminy. Přitom nanejvýš přesile záda. Do třetiny nádoby napěchujeme prázdné hliníkové plechovky od piva a až potom dosypte zeminu a zasaďte rostlinu. Díky plechovkám bude květináč lehčí. Zároveň jím voda při zalévání snadněji přeteče a nebude se zbytečně hromadit.

Ochrana rostlinek

Z hliníkové plechovky na polévku nebo kávu odstraňte víčko i spodek. Potom strhněte nálepky či papírový obal. Nakonec plechovku zasuňte do zeminy, kde ochrání mladou rostlinku před housenkami.

Krmítko pro ptáky

Ptáci nezajímá, zda zobou z obyčejného nebo luxusního krmítka. Stačí jim, když je v něm pořádně mastný lůj. Zcela nejjednodušším krmítkem je plechovka s lojem, zaklínění mezi dva větve.

Stojan na květiny

Do stejně širokých plechovek nasypte kamínky a písek, položte je na sebe a slepte. Na dno horní plechovky přišroubujte kulatou dřevěnou destičku, pak plechovku otočte a připevněte ji k ostatním. Stojan nalakujte a postavte něj pokojovou rostlinu.