Venkovní baterie do prostoru zahrad, garáží a teras

V každé domácnosti nalezneme několik druhů baterií: umyvadlové, vanové, dřezové, sprchové a bidetové. Jakou ale vybrat k instalaci do venkovních podmínek, například na zahradu nebo k bazénu? V exteriéru najdou své uplatnění venkovní baterie, které se nejčastěji zabudovávají do zdi.

Venkovní mrazuvzdorné baterie

Venkovní baterie musejí přečkat nepřízeň počasí a teplotní výkyvy. Při výběru baterie dbejte na to, aby byla mrazuvzdorná a vyrobena z ušlechtilé oceli. Takové baterie jsou odolné proti poškození mrazem a vodou. Navíc disponují systémem automatického vypouštění po každém použití, takže máte jistotu, že v nich nezůstávají zbytky vody. Tyto baterie se skládají z odtokového tělesa a vnitřního mrazuvzdorného prostoru, v kterém je umístěno těleso ventilu.

Podomítkové baterie se instalují do stěny

Venkovní baterie zakoupíte nejčastěji v provedení podomítkových. Rozvodové části baterie jsou schované ve zdi a viditelné je jenom výtokové rameno a ovládání. Tím baterie nevyčnívá zbytečně do prostoru a nemůže dojít k jejímu poškození. Pro použití podomítkové baterie je však zapotřebí dostatečná hloubka zdi, do které se montuje podomítkový box.

Venkovní baterie jedině od značky JEE-O

Pokud chcete nejen funkční baterii, ale i kvalitní a designově propracovanou, pořiďte si venkovní baterii od holandského výrobce JEE-O. Svým zákazníkům přináší nejen vodovodní baterie, ale i umyvadla a volně stojící vany v jednoduchém a minimalistickém designu. Značka JEE-O vznikla v roce 2004 a vydobyla si své místo mezi zákazníky z celého světa. Baterie jsou vyrobeny z nerezové oceli a v matné nebo leštěné variantě. Venkovní baterii a sprchy lze používat až do teploty -30 stupňů Celsia.

Venkovní kohouty jako nedílná součást baterie

Venkovní baterie mají obvykle pouze jeden kohout, neboť se do nich přivádí pouze studená voda. Není proto zapotřebí pořizovat pákové nebo termostatické baterie. Venkovní kohout může být uzpůsoben také pro připojení hadice. Kohouty jsou jednoduché, dají se dobře rozebrat a nemusíte je příliš otáčet pro dosažení potřebného tlaku vody. 

Venkovní baterie vám usnadní život nejen na zahradě, ale i terase nebo garáži. Upřednostněte nezámrznou a mrazuvzdornou baterii od renomovaných výrobců, u kterých odpadá uzavírání přívodních ventilů před příchodem mrazů. Tím se vyhnete tomu, že baterie nebude opotřebena mrazem ani používáním.