Obdélníkové vany

Obdélníkové vany jsou klasickým favoritem mezi vanami, protože jsou nejrozšířenějším typem van používaných již mnoho desetiletí. Typicky obdélníkové vany mají rozměry 1 700 mm x 700 mm, ačkoli na trhu jsou k dispozici různé vany ve větších i menších velikostech.

Obdélníkové vany mají obvykle hloubku v rozmezí 500-610 mm, přičemž jsou k dispozici i modely s hlubším a mělčím provedením. Spotřebitelé směřují ke koupi hlubokých obdélníkových van kvůli většímu pohodlí a požitku při namáčení v těchto vanách, přestože jsou relativně dražší a pojmou větší objem vody, což znamená, že mají vyšší spotřebu vody a tím i vyšší účty za energie.

Tyto vany jsou vyrobeny z akrylátu nebo litiny. Litinové vany mají sice klasickou přitažlivost, ale jsou dražší než akrylátové vany. Akrylátové vany nabízejí flexibilitu ve výběru barev, malé plýtvání a jsou relativně lehčí, proto si získaly větší oblibu než litinové obdélníkové vany.

Jakou obdélníkovou vanu zvolit do koupelny?

Vany jsou obecně středobodem koupelen a zvolený styl a tvar vany může mít velký vliv na její celkový vzhled. Obvykle je při výběru tvaru vany jedním z nejdůležitějších faktorů tvar a velikost koupelny. Pak je stejně důležité zvážit, jakého stylu chcete celkově dosáhnout.

Například obdélníkové vany s ostrými hranami jsou dobrou volbou pro koupelny s moderním vzhledem. Obdélníkové vany se zaoblenými hranami se podobně hodí do koupelen, které hledají přechodný styl. Jednoduchá, bezproblémová obdélníková vana se dobře hodí do klasické tematické koupelny. Pro jednotlivce, kteří hledají propracovanější pocit, může být dobrou volbou volně stojící obdélníková vana. Tyto samostatné vany mohou působit jako středobod koupelny.

Samostatně stojící vany nebo ne, dnes obdélníkové vany přicházejí s řadou dalších funkcí, jako je hydroterapie, chromoterapie a hydromasáž, abychom jmenovali alespoň některé. Některé modely, jako jsou výrobky typu walk in van, jsou preferovanou volbou pro jednotlivce, kteří hledají model vany, který nabízí pohodlí. Tyto vany mají pohodlnou výšku židle a jsou vybaveny madlem a vestavěným sedátkem, které nabízejí bezpečnost a pohodlí. To je dobrá volba například pro seniory. Nepřeberné množství van pro inspiraci hledejte právě u nás.