Už jste slyšeli o novince na trhu – rigidních vinylových podlahách?

Plánujete pokládku podlahové krytiny a máte na ni velké nároky? Obáváte se, že ač budete hledat velmi pečlivě, žádná podlaha v dosavadní nabídce výjimečně nevynikne, co se životnosti a odolnosti týče? Obavy zde nejsou na místě, už od minulého roku jsou na trhu dostupné tak zvané rigidní vinylové podlahy, které jsou výjimečné svou odolností ve všech směrech.

Co jsou rigidní vinylové podlahy?

V čem rigidní vinylové podlahy vynikají nad ostatními? Disponují rigidním jádrem, které zaručuje jejich odolnost. Jádro je tvořeno kamenivem a vápencem, díky čemuž mohou být rigidní podlahy opravdu řešením i pro velmi zatěžovanou podlahovou krytinu. Přitom si rigidní vinylové podlahy zachovávají svou jednoduchost CLICK systému, který umožňuje rychlou a snadnou pokládku. To však není všechno.

Materiál rigid se nesmršťuje ani neroztahuje, proto je možné pokládat rigidní podlahy až do plochy 400 metrů čtverečních, aniž byste plochu museli oddělovat dilatačními spárami. Rigidní podlahy nepotřebují ani 24 hodinovou temperaci, která je u ostatních podlahových krytin doporučována. Kvalitní CLICK systém rigidních podlah zaručí, téměř úplnou absenci spár a zaručuje úplné zamezení rozpojování jednotlivých dílů podlahy v průběhu používání.

Rigidní vinylové podlahy jsou dále vhodné pro rychlé renovace podlah. Lze je pokládat na již existující povrch – parkety, beton, dřevotřískové desky. Jedinou podmínkou je rovnost daného povrchu. Použitím tvrdší nosné SPC desky je zde menší nárok na podložku pod podlahu. Tu ale kvůli snížení kročejového hluku doporučujeme použít. S jejím výběrem vám pomůže výrobce či dodavatel rigidních podlah. 

Kvalitní rigidní vinylové podlahy nabízí francouzská společnost Gerflor v kolekci Gerflor Designart Home Rigid, kde najdete podlahy pro použití v domech a bytech  v nadčasových dekorech dřeva a kamene, a kolekci velmi odolné rigidní podlahy Gerflor Designart Traffic Rigid, která je navržená speciálně pro komerční použití v extrémně zatěžovaných prostorách.

100 % odolné rigidní podlahy

Jakým nástrahám musí podlahové krytiny napříč celým sortimentem odolávat? Především je to vlhkost, která časem může způsobit velké poškození podlahy. U dřevěných nebo laminátových podlah nemůže žádný výrobce zaručit 100% odolnost. Zkrátka je to dáno materiálem. Rigidní vinylové podlahy jsou však díky svému složení 100% odolné vůči vlhkosti. Bez obav je proto můžete použít v koupelně, kde je vlhkost maximální.

Co podlahu také poškozuje je působení tepla a světla ze slunečních paprsků. Na tento neovlivnitelný jev je třeba se zaměřit především v těch případech, kdy podlahovou krytinu vybíráte do místností s velkými francouzskými okny či do zimních zahrad, kde světlo a teplo z něj do místnosti proniká ve velké míře. Rigidní podlahy mají stabilní nosnou SPC desku, která dobře odolává teplu. Nemusíte se proto bát, že by se vzhled rigidní podlahy časem změnil vlivem působení tepla slunečních paprsků.

V neposlední řadě podlahu ohrožuje mechanické poškození. Už běžné fungování v místnosti je pro podlahu velká zátěž, nemluvě o provozech, kde je tato zátěž několikanásobně větší. Pak jsou tady i rány předmětů o podlahu a riziko poškrábání. Tomu všemu se snaží výrobce rigidních vinylových podlah maximálně předejít. Rigidní podlahy mají odlišnou metodu výroby. SPC desky jsou vyráběny úplně bez změkčovadel. Díky tomu jsou maximálně odolné.

Jak se rigidní vinylové podlahy udržují?

Díky všemu, co bylo zmíněno výše, nevyžadují rigidní podlahy zvláštní údržbu. Podlahy se dobře udržují, jak v domácím prostředí, tak i v provozu. Právě údržba podlahové krytiny je jedním z klíčových faktorů pro výběr.

Shrnutí – rigidní vinylové podlahy

Rigidní vinylové podlahy jsou novinkou minulého roku, která si díky svým vlastnostem ihned získala zájem profesionálů i laické veřejnosti. Rigidní podlahy si lze vybrat v řadě provedení a přizpůsobit je tak vaší představě o útulném domovu nebo kanceláři. Co na rigidní podlaze oceníte je nejen hezký design, nýbrž inovativní materiál zaručující její dlouhou životnost a vaši spokojenost. 

Více na: www.supellex.cz/vinylove-podlahy-designart-rigid