Umyvadla na desku. Trend, který vypadá opravdu stylově

V moderních koupelnách jsou hitem tzv. „umyvadla na desku.“ Jedná se o klasická umyvadla, která jsou umístěna na dřevěné desce, což působí opravdu novodobím dojmem. Umyvadla mají různý design a provedení, čtvercová, obdélníková, oválná či kruhová. záleží jaké provedení se vám zrovna bude líbit, nicméně hleďte i na budoucnost, abyste nemuseli za pár let kupovat umyvadlo nové.

Výhody umyvadla na desku

Jak již bylo zmíněno, umyvadlo je položeno jednoduše na desku. Velikou výhodou je, že po umístění umyvadla vznikne na desce dostatečný prostor pro odkládání drobných věcí, například kartáčků, mýdla či holicího strojku.  Další předností je celkový vzhled. Pokud jste se rozhodli naladit interiér koupelny do 21. století, umyvadlo umístěné na desce je tou pravou volbou, protože vypadá opravdu moderně.

Materiál umyvadla

Nejčastěji používaným materiálem umyvadel je keramika. Nejedná se však o jediným dostupný materiál. Vybrat si můžete například i umyvadlo z kamene nebo mramoru. To však jsou varianty, které zatím nejsou běžné, protože keramická umyvadla vypadají pořád skvěle.

Úložné prostory

Je jasné, že deska, na kterou se umyvadlo umisťuje, nemá žádné úložné prostory. Tento problém je možné vyřešit instalací skřínky nebo několika skříněk. Ty mohou být umístěny na stěnu nebo přímo pod deskou.

Při instalaci skříňky pod deskou je zapotřebí myslet, že se pod umyvadlem nachází tzv „sifon,“ který zabírá část prostoru. Jedná se o odtok vody z umyvadla, proto je dobré umístit skříňku na stranu od umyvadla.

Cena umyvadla na desku

Některá umyvadla na desku jsou levnější, jiná dražší. Liší se zejména výrobcem. Pokud ale chcete, aby vám umyvadlo vydrželo několik let, rozhodně si za kvalitu připlaťte. Cena sice začíná už na zhruba 2 000 Kč, nicméně kvalitnější umyvadla stojí třeba až několik tisíc korun, cena se pohybuje od 5 000 Kč výše.