Bojíte se pavouků? Tímto způsobem je dostanete ven z domu

Na podzim, od chladného až po teplý domov,  nejen vytahujeme ( naše květiny), ale i hmyz. Zaznamenáváte také pavouky v rohu místnosti? Máme tipy, co s tím!

Někdy se zdá, že pavouci jsou doslova přitahováni novými budovami nebo čerstvě malovanými zdmi. Většina se přestěhuje do domu na podzim, když se ochladí a začne se doba páření.

Správně vyčistit

Co dělat, aby se pavouci cítili doma? V první řadě podtlaku a důkladně vysajte. Ne jen uprostřed místnosti, ale zvažte jen několik rušných lokalit: za sedadlem, pod stolem a postele a za skříněmi. Pro pavouky jsou to ideální místa pro tkaní sítí.
Pavouci se také podobají hromadě věcí, které se jim nelíbí pohybovat. Mohou to být staré noviny, časopisy nebo zahradní pomůcky, špinavé listy …

Utěsnění spojů kolem oken a dveří

To jsou citlivé místa, kterými chce pavouk jít domů. To vám pomůže, pokud chcete okenní rámy a prahy dveří s citrónovou šťávou , že nenávidí pavouky. Džus se smíchá s vodou a postříká postřikovacím zařízením.
Další výrazné vůně, které „nemusí“, jsou máta a levandule . Stejně nesnášejí žaludy a kaštany , které můžete umístit na parapet nebo jiné rizikové místa.

Zmáčkněte sítě

Pomůže, pokud pravidelně spouštíte pavučiny a ne když budou vidět. Neustálé spěch a zranění vázané sítě pavouků jsou pro život obtěžující a je možné, že je budou moci navždy odnést.
Odstraňte potenciální pavouka v okolí. Líbí se jim například, aby zůstali v dřevě připraveném na zimu, síťované keřmi nebo trávou. Pokud necháte prádlo přes noc, je to opravdu děsivé, abyste ji vzali domů.

Instalujte na okna síťky, pravidelně vynášejte odpadky a správně skladujte potraviny, aby se mouchy ani další hmyz nemohli dostat do vašeho příbytku. Na noc zastiňte okna a stejně větrejte po tmě, aby světlo nepřitahovalo hmyz, který zákonitě přitahuje pavouci.

Ultrazvukový repelent

Pavouků se možete pokusit zbavit  ultrazvukovým repelentem. Vysílá vysoké tóny, které likvidují pavouky. Připomínají jim zvuky dravců, a tak zachraňují svůj život tím, že prchají. Pokud je zamoření větší, použijte profesionální služby s použitím účinného chemického postřiku.