Luxfery – prosvětlete si domácnost

Skleněné tvárnice, to už dávno nejsou ty tradiční komunistické těžkopádné stavební prvky. Naopak, jedná se o designové tvárnice, které dokáží do stavby vnést světlo, provzdušnit ji a pokud jsou barevné i dodat myriády pestrobarevných odlesků, které dodají pokojům hravost.

Luxfery zažívají v dnešní době opravdovou renesanci a architekti je často využívají v těch nejmodernějších stavbách. Vyzkoušejte je i Vy, přece nezůstanete daleko za trendem.

A jak se takové tvárnice vyrábí? Vznikají vlastně ze dvou oddělených skleněných částí, které se k sobě za tepla přiloží, spojí a uprostřed tak vznikne uzavřený vzduchotěsný prostor. Tvárnice se mohou barvit, jejich povrch může být nejrůznějšími způsoby upraven, aby se stal až zcela neprůhledným či se na vnitřní stranu luxfer obtiskují nejrůznější dekory. Tvárnice se nejčastěji usazují do betonu – fungují jako obyčejné cihly a jejich montáž je tedy poměrně nenáročná. Pro ještě snazší montáž doporučujeme absolutně nenáročnou metodu BlockLock, vymyšlenou ve Švédsku, který se skládá z plastových montážních profilů, speciálního lepidla a spárovací hmoty. S ním zvládne luxfery vystavět opravdu každý.

V nabídce máme několik designových řad luxfer od různých výrobců.

První je základní řada Basic, které pochází od tradičního českého výrobce. Markantní část nabídky tvoří čiré, propustné luxfery, které skvěle propouští světlo a dodávají interiérům, ale i exteriérům nezaměnitelný, vzdušný vzhled. Tyto luxfery jsou nabízeny v mnoha provedeních vzorů a dekorů. Kromě toho také nabízíme dvě barevné série.

Luxfery Design navrhované předními italskými designéry, kteří pochopili, že design, to nejsou jen předměty denní potřeby či vybavení interiéru. A právě potenciál, který se skrývá ve využití tohoto dosud překvapivě málo používaného stavebního prvku, je plně rozvinut v této řadě Design.

Pro ty, kteří potřebují speciální, technologicky náročné aplikace luxfer je zhotovena řada Technology. Pod tímto názvem se ukrývají speciální termoizolační, protipožární, neprůstřelné, protihlukové, pochozí luxfery, speciálních rozměrů a ty, které mají zvýšenou schopnost difuze procházejícího světla.