Teplo pod každou dekou

V zimním období častěji využíváme deky a přikrývky abychom se příjemně zahřáli. Využít se dají ať už při čtení knihy, sledování televize nebo poslechu hudby. K dispozici jsou různé druhy tkanin, velikosti, styly i barevné provedení. Vyberte si především takovou deku případně přikrývku, pod kterou se budete cítit pohodlně.

Materiály:

Bavlna – přikrývky ze 100% bavlny jsou ideální pro lidi s citlivou pokožkou, alergiemi nebo pro lidi, kteří jsou ohleduplní k životnímu prostředí. Deku z bavlny můžete využít samostatně nebo spolu s ostatním lůžkovinami. Během zimy vás určitě zahřeje. Popularitu bavlny ohrožovaly syntetické materiály, nyní se však skvěle doplňují. Tyto přikrývky jsou cenově dostupné a jejich ošetření je snadné.

Fleece – tento materiál je měkký a jemný na dotek, teplý i lehký. Deky a přikrývky z něj vyrobené jsou velmi oblíbené i mezi dětmi i kvůli plyšovému pocitu.

Vlna – přikrývky z vlny jednoznačně oceníte v chladném počasí. Kombinují prodyšnost a izolaci, podobně jako fleece. I tenké vlněné deky poskytují více tepla, ve srovnání s jinými dekami. Přikrývky z vlny jsou pevné, jemné a trvanlivé.

Kašmír – vlna je mimořádně jemná, měkká, lehká no i podstatně dražší než obyčejná vlna. Vyžaduje si větší péči. No za ten luxusní pocit to stojí.

Hedvábí – se používá v menších množstvích do

jiných textilii, aby je posílil. Vhodný je i na výrobu dětských povlečení kvůli své jemnosti. Pravý hedvábí je velmi vzácný a drahý. Zvláštním znakem hedvábí je jeho přizpůsobení se počasí. V létě příjemně chladí, naopak v zimě zahřeje. Péče o tuto tkaninu vyžaduje zvýšenou pozornost.

Žinilka – jde o tkané textilie. Žinilková přikrývky se vyrábějí z různých materiálů, mezi nimiž je umělé hedvábí, bavlna ale i akryl. Tyto deky jsou jemné a lesklé.