Šedá plovoucí podlaha

Výběr vhodné podlahy do interiéru nepatří mezi rozhodnutí, která by se měla podceňovat. Podlaha tvoří základ každé místnosti a musí splňovat řadu důležitých požadavků. Každý typ podlahy snese něco jiného a hodí se pro konkrétní účel. Mezi nejpraktičtější a nejžádanější lze rozhodně zařadit plovoucí podlahy. Který typ si zvolit?

Plovoucí podlaha

Stylová krytina podlahy je na zem ukládána plovoucím způsobem, tedy nejde o tradiční pevné upevnění (hřebíky) nebo různými vertikálními konstrukcemi. Jednotlivé díly se k sobě spojují prostřednictvím pera a drážky nebo systémem překrývání desek – zaklapnutím jednotlivých okrajů. Její pokládka se hodí v podstatě na všechny povrchy. Materiálem pro výrobou plovoucí podlahy může být:

  • dřevo, které se více hodí do suchých prostorů a reprezentačních místností,
  • laminát, který nejvíc užijete například pro chodby,
  • ekologický korek nebo bambus, které poskytují vysoké izolační vlastnosti a snesou spíše nižší zátěž,
  • linoleum, které je vhodné i do koupelen nebo kuchyní,
  • víceúčelový a oblíbený vinyl.

Vinylová plovoucí podlaha

Vinyl – PVC – na podlahu se skládá z několika vrstev, díky kterým dosahuje tato krytina žádoucích pozitivních vlastností. Jedná se především o měkký, tichý a příjemný došlap, zvládání větší zátěže i určitá odolnost proti vlhkosti. U této podlahy je potřeba počítat s tím, že dosahuje nižších izolačních vlastností a může reagovat na výrazné teplotní změny mírnou tvarovou nestálostí. Přesto lze vinylové plovoucí podlahy využít ve většině místností – uložení je možné lepením nebo volnou pokládkou. Velkým pozitivem vinylu je jeho barevná stálost, díky čemuž lze vybírat z bohaté nabídky velmi kvalitních dekorů, které velmi efektivně imitují dřevo, beton nebo třeba kámen. Mezi zvlášť žádaný typy patří v současné době šedá plovoucí podlaha.

Wineo DESIGNline 400 XL

V této designové řadě najdete ucelenou nabídku dekorů, mezi kterými v šedém provedení vyniká Ambition Calm Oak. Luxusně zpracovaný vzhled umožňuje pokládku v podstatě do jakéhokoli prostoru, protože výborně doplní stávající nebo budoucí vybavení místnosti. Pokládka je možná bez omezení, neboť je možné využít provedení pro celoplošné lepení – 2 mm, zámkový systém – 4,5 mm nebo dokonce vyšší provedení na HDF desce – 9 mm.

Gerflor DESIGNART Traffic Click

Vynikající volbou je i velmi dobře provedená imitace dřeva v šedé v kolekci výrobce Gerlof s označením Club GreyTato podlaha vytváří dokonale útulný dojem a zároveň umí zdůraznit prostor. Což využijete ve větších i menších pokojích. Tato vinylová plovoucí podlaha splňuje i ty nejnáročnější požadavky, včetně důrazu na snášení zátěže. Pokládka podlahy je velmi snadná, a to prostřednictvím propracovaného systému vertikálních zámků.