Prodlužte si sezónu díky kryté terase

Překrytá terasa vám dopřeje vychutnat si zahradu zahalující se do podzimních barev i během chladných a deštivých dnů. Navíc přispěje ke snížení nákladů na vytápění.

Na trhu najdete několik možností překrytí terasy. Některé postačí pouze jako ochrana před slunečními paprsky během letních dnů. Aby vyhovovaly využívání terasy v našich klimatických podmínkách do pozdního podzimu nebo i během celého roku, musí být přizpůsobivější.

V létě mají umožnit maximální otevření a nastavení stínění podle potřeby, v chladných, deštivých či větrných dnech zas uzavřít terasu částečně nebo úplně. V případě úplného uzavření může letní terasa přeměnit na zimní zahradu. Sezónní prostor tak získá celoroční využití a vy nemáte starosti s přenášením a skladování zahradního nábytku.

Inovovaná pergola

Při výběru zakrytí terasy berte ohled na jeho estetickou stránku, aby svým tvarem a materiálovým provedením ladilo s architekturou domu. Mezi oblíbené typy překrytí patří pergoly. Mohlo by se zdát, že nemohou vyhovět náročnosti ochrany terasy během chladného období.

Není to však úplně tak. Na trhu už najdete i takové pergoly, které nabízejí uzavření nejen střešní části, ale i bočních stěn. Obvykle jsou k dispozici z kvalitní hliníkové konstrukce, která se hodí především k modernímu stylu domu. Výplně si můžete vybrat z polykarbonátu nebo odolnějšího a finančně náročnějšího bezpečnostního skla. Alternativou je speciální zpevněná voděodolná textilie.

Posuvné systémy

Jiná možnost, jak si zajistit nerušené sezení na terase po letní sezóně, je volba posuvného typu zastřešení. Jde o podobný systém jako u zastřešení bazénů, avšak přizpůsoben speciálním požadavkům na terasy. Taková konstrukce se obvykle napojuje na fasádu domu. V zimních měsících se podílí na snižování tepelných ztrát a přináší úsporu na energiích.

I v tomto případě máte možnost rozhodnout se, jaké materiálové provedení upřednostníte, ať už při samotné konstrukci nebo výplni posuvných segmentů. Při výběru klaďte důraz na kvalitu. Důležitá je pevnost konstrukce a lehkost posouvání. Abyste byli spokojeni  i v letní sezóně, všímejte si, jaké maximální otevření daný systém nabízí.