Zimní zahrada

Záhrady se sněhovými krajkami a mrazivými třpytkami nás často přinutí zůstat i v tom největším chladu. Zde je pár tipů, jak se i vaše zahrádka přemění na okouzlující zimní království.

1. Skalní zátiší a malebné chodníčky

Během zelené sezóny se zahrady přemění na pestrobarevné oázy, ale v zimě je třeba oko zpomalit měkkými tvary. I v době, kdy stromy a keře opadaly, může zahrada zaujmout pěkným ledovým divadlem a hrou tvarů – díky skalnatému svahu, zátiší z kamenů nebo prostě půvabně zahnutou pěšinkou.

2. Okrasné trávy

Okrasné trávy lze na jaře nebo v létě nevzbudí tolik pozornosti jako květiny nebo stromy obsypané něžnými pupeny, ale na podzim a hlavně v zimě mohou být hlavními hvězdami zahrady. Zejména, pokud jejich očipkuje námraza a sněhové chmýří.

 

3. Vždy zelené rostliny

Menší jehličnany nebo stálezelené keře sice na zimu zakrýváme, ale když vyrostou, jsou z nich smaragdové šperky na bílém plátně. Pokud je navíc dokážete ostříhat do zajímavých geometrických tvarů, bude vaše zahrada opravdu nepřehlédnutelná.

4. Ploty a lavičky

Zahradní nábytek sice většinou před zimou uskladníme, aby ho mráz nepoškodil, ale pokud se v zahradě našlo místo na dřevěné špalky kolem ohniska nebo lavičku z masivního dřeva v závětří, jistě na ně bude romantický pohled i když zapadnou sněhem.Pekný plot je další tahák, dokáže zpomalit krok v zimní krajině.

5. Sochy

Snad nikdy nevynikne umělecký předmět v zahradě více, než uprostřed zimy. Pokud máte vztah k tvůrčí činnosti nebo oceníte umění v zahradě, rozhodně si ho třeba postavit na místo, kde vás potěší rovnou při pohledu z okna.

2888035