Plastové nádoby zatočí se škůdci i otravným hmyzem

Jednoduchými triky s plastovými nádobami se na výletě v přírodě vyhnete otravnému hmyzu. Odehnat nebezpečné vosy nebo zamezíte přístupu mravenců k vašemu jídlu. V zeleninové zahradě zas zneškodníte hlemýždě, který se chystají na vaši úrodu.

Past na slimáky

Zašli jste do zahrady, abyste zkontrolovali záhony čerstvě vysazené zeleniny, a s hrůzou jste zjistili, že jejich napadli hlemýždě. Nestrachujte se zbytečně, protože situace není beznadějná. Vetřelce snadno odeženete následujícím způsobem. Při každé sazenice vyhlubte jamku ve velikosti plastové nádoby například od hořčice a tu pak vložte do prohlubně tak, aby její okraj byl zarovno se zeminou. Nalijte do ní pivo nebo slanou vodu a dokola poklademe kousky brambor. Návnada přiláká hlemýždě. Ty napadají dovnitř, ale ven se už nedostanou.

Zastavte nájezd mravencům

Vidíte, jak mravenci pochodují po noze zahradního stolu a dále na desku, kde je rozloženo jídlo, ale nevíte si s nimi poradit. Přitom existuje jednoduchý způsob, jak mravenčí pochod zastavit. Nohy stolu postavte do plastových nádob s vodou. Takovou překážku mravenci určitě nepřekonají.

Pryč s nebezpečnými osami

Osy létají nebezpečně blízko. Pobyt s dítětem na pískovišti za domem se tedy může skončit pláčem. Zajděte do kuchyně, vezměte prázdnou plastovou nádobu například od džemu, nalijte do ní oslazenou vodu a do víčka vyřízněte otvor. Osy vletí do nádoby za sladkou potravou a utopí se.