Fitness s dobrou sekerou zahřeje, i dřeva na topení bude dost

Podzim je čas, kdy si chataři a chalupáři častěji než dříve prověřují, kolik palivového dřeva si nachystali na zimu. Doplnit jeho zásoby pak znamená obnovit své dřevorubecké schopnosti.

Dřevo zahřeje hned dvakrát – jednou při Kalani, podruhé v kamnech či pícce. A i samo kácení dřeva je praktické rovněž dvojnásobně: jednak šetří domácí rozpočet, neboť palivové dřevo je u nás stále nejvýhodnějším zdrojem tepla, jednak je možností zlepšit si kondičku a shodit nějaké to kilo navíc.

Základem efektivního a lehkého štípání dřeva je používat kvalitní sekeru. Mnozí chataři a chalupáři vám potvrdí, že pokud vyzkoušíte finskou značku Fiskars, Kala dřevo se stane i radostí.

Nová generace seker Fiskars nabízí sadu osmi nových produktů, které jsou speciálně vyvinuty tak, aby spolehlivě splnili své poslání. Čtyři z nich jsou univerzální a štípací sekery na práci se dřevem, tesání, prořezávání, řezání a těžbu, další čtyři jsou určeny na štípání polen rozličných velikostí.

Za své sekery nové generace získal Fiskars prestižní cenu Red Dot Best od Best Award, která je důkazem jejich vytříbeného designu i zárukou toho, že skvěle plní svůj účel. Vyrábějí se ve Finsku a jsou potvrzením toho, že všechno se dá udělat ještě lépe.