Perfektní tipy do malého bytu

V malém bytě nebo internátní pokoji je třeba vynalézat, pokud jde o organizaci a uložení věcí. Zde je pár praktických nápadů, jak si poradit.

Místo pod postelí

I pár centimetrů pod postelí postačí na odložení věcí, které nepoužíváme denně. Navíc, pokud budou mít krabice nebo zásuvky pod postelí kolečka, můžeme do nich odkládat i často používané věci, jako například pomůcky na cvičení, knihy nebo sezónní oblečení.

Namísto nočního stolku

V malém prostoru možná není dost místa na pořádný noční stolek. Řešením je police na stěně – například taková, která se dá sklopit – nebo textilní sluha. Dlouhý pás látky se zasune pod matraci a na boku postele přečnívá jen kus s příhodnými kapsami na mobil, brýle, knížku nebo papírové kapesníky.

Praktické věšení

V malé místnosti ne vždy bývá dost místa na skříňky nebo police. Výborným řešením, a ko mít věci po ruce, je pověsit je na zeď. Buď na pěkných ramínkách – nebo improvizovat a využít k odkládání kancelářské košíky, pořadače nebo hezké kapsy.

Místo za postelí

Postel obvykle zabírá hodně místa, čili třeba přemýšlet o tom, jak maximálně využít prostor kolem ní. Jednak odkládáním věcí pod postel – nebo i za ni. Úzká knihovna tak zároveň funguje jako záhlaví postele.

Etážový pracovní stůl

Luxus jediné pracovní desky – si mohou dovolit jen velké prostory. V garsonce nebo malém pokoji by bylo hříchem nevyužít stěnu nad psacím stolem – minimálně na upevnění nástěnky s háčky, ale ideálně alespoň mělké police na drobné předměty nebo knihy.