Acylpyrin je lékem i pro vaše květiny

Acylpyrin nepředstavuje první pomoc jen pro lidi, ale i pro zahrady. Má široké zahradnické využití. Pomůže při zakořeňování rostlin, odstraní plísně, ba i prodlouží životnost řezaných květin.

Květiny ve váze vydrží déle

Důkladně prověřený a účinný způsob jak dlouho udržet růže a další řezané květiny svěží: vhoďte do vody rozdrcený acylpyrin a pak dejte do vázy květiny. Životnost řezaných květin prodlužuje i multivitamínová tableta, lžička cukru, špetka soli, jedlá soda a dokonce i měděný penízek. Samozřejmě, nezapomeňte ve váze pravidelně vyměňovat vodu.

Pomocník v zahradě

Někteří zahrádkáři používají rozdrcený acylpyrin na rychlejší zakořenění sazenic.

 Acylpyrinová zálivka likviduje i plísně v půdě.

S Acylpyrinem však každopádně zacházejte opatrně – nadměrné množství salicinu totiž může spálit nebo jinak poškodit rostliny. Při ošetřování půdy je proto NAJLPSIE dávkování 0,5 – 1 tableta na litr vody.

Věděli jste to?

Vrbová kůra obsahuje velké množství salicilínu, což je přírodní sedativum, které zároveň snižuje horečku. Již v 3.století před nl předepisoval Hippokrates vrbového kůru při bolestech a lidoví léčitelé včetně severoamerických indiánů používali bylinky obsahující salicilín proti nachlazení a příznakům chřipky. Trvalo však až do roku 1899, zatímco Felix Hoffmann, lékárník německé firmy Bayer, vyvinul modifikovaný derivát salicinu neboli kyselinu acetylsalicylovou, známou pod názvem acylpyrin.