Nejnovější trendy v podlahách z tvrdého dřeva pro rok 2022

Ať už stavíte, renovujete nebo jste jen zvědaví, je zábavné sledovat nejnovější trendy v designu. Zde jsou největší trendy v oblasti podlah z tvrdého dřeva pro rok 2022!

Někteří lidé se zajímají o módní trendy nebo o trendy v hudbě. My se rádi díváme, co je trendy ve světě dekorací a designu.

 

V obchodě s podlahami jsme si prohlédli spoustu nápadů na dřevěné podlahy.

Existuje tolik možností podlahových krytin…

Před pěti lety jsme se dívali na šedé a téměř bílé podlahy jako na nejžhavější záležitost. Teď už to není populární styl.

I když je vždy nejdůležitější vybrat si něco, co se Vám skutečně líbí, než to, co je zrovna trendy, trendy v interiérovém designu ovlivňují to, co je k dispozici v obchodech a v co mohou kupující doufat. Takže trendy jsou velmi důležité.

Promluvme si o tom, jaké jsou trendy u barev a materiálů dřevěných podlah. I když podlahu nevyměníte, může Vás to nějakým způsobem inspirovat.

Trendy v dřevěných podlahách

Nápady na dřevěné podlahy se dělí do tří hlavních kategorií: barva, povrchová úprava a materiál. Rádi se díváme na trendy jednotlivých nápadů.

Barevné trendy dřevěných podlah

Barva je věc, které si většina lidí u dřevěných podlah všimne jako první. Většina trendových barev odpovídá trendovým stylům bytových dekorací, které jsou právě aktuální.

Mezi oblíbené barvy dřevěných podlah pro rok 2022 patří:

  • Světlá, surová přírodní barva dřeva
  • Bělené
  • Velmi tmavé odstíny dřeva bez červené barvy
  • Světlé přírodní surové dřevo
Podlahy ze světlého dřeva

Jsou oblíbené pro domácnosti v boho, pobřežním, skandinávském nebo neformálním stylu. Vyhněte se všemu, co by mohlo být příliš žluté nebo oranžové, a místo toho hledejte tlumenou hnědou a béžovou barvu.

Kdybychom vybírali podlahy právě teď, zvolili bychom něco světlého, téměř přírodního, jen s nádechem barvy unášeného dřeva.

Bělené podlahy

Bělené podlahy jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí světlou podlahu, ale nelíbí se jim přírodní vzhled. Může to být spíše pro preppy, klasický, nebo ještě dokonce plážový vzhled, aniž by to vypadalo vůbec rustikálně. Je to trochu formálnější než přírodní tóny dřeva.

Některé bílé lazury jsou průhlednější a je přes ně vidět více barevných variací dřeva, zatímco jiné nabízejí větší krytí, téměř jako bílá barva.

Bělená podlaha může také poskytnout světlejší vzhled bez specificky bílého vzhledu. Pokud renovujete dřevěné podlahy, bělení by pro Vás mohlo být to pravé.

Bíle zbarvené tvrdé dřevo se také může hůře udržovat v čistotě – i když si myslíme, že není tak špatné jako velmi tmavé tvrdé dřevo, protože na něm je vidět opravdu všechno, i obyčejný prach.

Tmavé odstíny dřeva

Velmi tmavé dřevěné podlahy se dobře hodí do prostor v moderním, mužském nebo formálním stylu. Vyhněte se všemu s načervenalými tóny, které vypadají zastarale. Přemýšlejte o ořechu, nad mahagonem nebo třešní.

Pozor – tmavé podlahy se špatně udržují v čistotě. Měli jsme je v minulém domě a bylo na nich vidět spoustu špíny, zvířecích chlupů a prachu!

Barvy dřevěných podlah, které nikdy nevyjdou z módy

Bílé dubové podlahy v přírodní barvě jsou možností, která je považována za nadčasovou a pravděpodobně nikdy nevyjde z módy. I když není vždy trendy, nikdy nevypadá zastarale. Je to skvělá volba, pokud chcete podlahy udělat jednou a mít je navždy skvěle vypadající!

Trendy v povrchových úpravách dřevěných podlah

Špičkové trendy v podlahových krytinách přesahují rámec barev a jsou ovlivněny také leskem vrchního nátěru, který se na podlahy nanáší po jejich moření – nebo je zabudován do luxusních vinylových prken.

Povrchová úprava dřeva znamená, zda má lesklý, matný povrch, nebo něco mezi tím. Povrchová úprava má na podlahu skutečně větší vliv, než byste čekali – lesklé, reflexní podlahy působí úplně jinak než ty, které vypadají spíše jako dřevo s matnou povrchovou úpravou.

Matné a saténové povrchové úpravy podlah jsou rozhodně tím, co je v kurzu. Nechcete přece udělat vzhled surového dřeva s lesklou povrchovou úpravou – to by bylo v rozporu. Trendové barvy se rozhodně hodí k matné povrchové úpravě.