Nápady na podlahy pro rok 2023

Rok 2022 právě skončil a je bláznivé si myslet, že v novém roce bude móda stejná. Sledujeme nejnovější trendy v oblasti interiérů, a proto se podíváme na nejvýznamnější trendy v oblasti podlahových krytin, které se v domácnostech objeví v roce 2023.

Trendy v interiérovém designu utvářejí způsob, jakým zdobíme a stylizujeme naše domovy. Jak již bylo řečeno, je snadné následovat trend, ale dát mu svou pečeť a posypat ho trochou individuality je to, co Váš domov skutečně odliší od ostatních.

Pojďme se tedy podívat na trendy v podlahách, o kterých tušíme, že budou v novém roce populární.

Podlaha Herringbone/chevron

I v roce 2022 se jednalo o velmi oblíbený trend a očekáváme, že rybí kost se udrží i v roce 2023 a promění mnoho dalších domácností.

Přesto si myslíme, že se do popředí zájmu dostanou zejména podlahy ve tvaru chevronu. Jedná se o jedinečnou možnost pro každou domácnost, která vytváří ohromující klikatou estetiku, která vypadá bez námahy stylově a krásně ukazuje každé prkno, ať už laminátové nebo tvrdé dřevo.

Krása tvrdého dřeva položeného v tomto stylu spočívá v tom, že při správné péči a údržbě vydrží desítky let. Díky dlouhé životnosti je pro majitele domů vysoce udržitelnou a nákladově efektivní volbou.

Neutrální barvy

Neutrální barvy jsou v domácnostech oblíbené již několik desetiletí a díky své univerzálnosti budou oblíbené i v následujících letech. Neutrální podlaha Vám umožní snadno měnit další designové aspekty Vašeho domova, včetně barvy stěn a doplňků.

Domy s neutrálním dekorem působí měkkým a útulným dojmem, díky němuž je v nich příjemné a uvolňující trávit čas.

Geometrické vzory

Geometrický vzor je dalším designem podlah, který v dohledné době nikam nezmizí. Najdete na výběr širokou škálu geometrických podlah, které dodají Vašemu domovu individuální vzhled, aniž byste to přehnali.

Barevné nádechy

V závislosti na Vašich stylových preferencích může být příliš mnoho barev v domácnosti příliš výrazné a křiklavé. Proto je nejvhodnějším řešením vnášet do interiéru drobné barevné prvky.

Zvažte přidání některých pestrobarevných koberců na podlahu, které dodají místnosti osobitost a zároveň poslouží jako ochrana spodního koberce nebo podlahy z tvrdého dřeva.

Udržitelné podlahy

V posledních letech se udržitelnost stává pro majitele domů stále důležitější, protože si uvědomují, že jejich nákupy ovlivňují životní prostředí.

Proto jsou stále oblíbenější dřevěné podlahy a přírodní koberce na rostlinné bázi, které pomáhají snižovat uhlíkovou stopu.

Zastavte se v místním showroomu a my Vám rádi pomůžeme najít ideální podlahu pro Váš domov v roce 2023.