Moderní alternativy interiérových dveří

Klasické pantové dveře, ačkoli funkční a praktické, nejsou jedinou možností pokud jde o předělení prostor v interiéru. Kromě pantové systému, existuje celá řada dalších způsobů jak dosáhnout pocit soukromí ve domácnosti a zároveň prostor oživit něčím netradičním a originálním. Představujeme vám hned 5 alternativ.

 

„KAPESNÍ“ DVEŘE

Takové interiérové ​​dveře fungují na podobném systému jako běžné posuvné dveře, ale s tím rozdílem, že se zasouvají do připraveného prostoru uvnitř zdi. Zeď při úplném otevření schovává prakticky celé dveře, čímž se prostor krásně otevírá. V případě potřeby však poskytují i ​​dostatek soukromí. Hodí se zejména pro použití v menších prostorách.

STODOLOVÉ DVEŘE

Systém posuvných stodolových dveří šetří prostor a zároveň dodává interiéru jemný retro nádech. Kdysi byly takovéto závěsné systémy posuvných dveří využívány primárně v stodolách a hospodářských budovách, dnes najdou využití i moderním interiéru. Je na vás, zda zvolíte minimalistický design, který splyne se stěnou nebo těžké masivní dřevěné dveře.

TAJNÉ DVEŘE

Tajné dveře nemusí existovat jen v knihách a filmech. Nyní je můžete mít i u vás doma. Skryté dveře jsou většinou spojovány s knihovnou, ale možností je o hodně více. Místnost schovaná za velkým obrazem či zrcadlem nebo jednoduše splývající se stěnou už nemusí být nereálná.

ZÁVĚSY

V případě, že dokonalé soukromí není vaší prioritou, využití najdou i látkové závěsy. Jemná látka zútulní interiér, a proto se mimořádně hodí zejména do chladných betonových domů, zda prostor zařízených v industriálním stylu. Látka prostor spolehlivě oddělí no nezatíží. Výhodou je také prakticky neomezené množství stylů a provedení.

SHOJI – TRADIČNÍ JAPONSKÉ POSUVNÉ DVEŘE

Tyto japonské dveře byly původně konstruovány použitím bambusu a průsvitného papíru, dnes využívají kombinaci dřevěného rámu a matného skla. Tak jako všechny typy posuvných dveří i shoji šetří místo a zajišťují dostatek soukromí a navíc díky prosklení dovolují pronikat světlu dál do interiéru.